skip to content
30/04/2019

Uudiskiri 114/2019 30.04.2019

Selles uudiskirjas: 2019. aastal tähistame Euroopa päeva 1.–12. maini. Üle Eesti toimub kokku kümme üritust! Euroscola konkurss 2019 II poolaasta

2019. aastal tähistame Euroopa päeva 1.–12. maini.

Euroopa päeva tähistame koos populaarse ETV saate „Reis ümber Eesti“ programmiga, mida juhib legendaarne ja armastatud Ivo Linna. Euroopa Liidu telgis toimuva programmi külalisteks on kõikides ürituskohtades Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadid. Muusikalisi vahepalu ning lõpukontserti pakub Antti Kammiste ja Ivo Linna koos bändiga Supernova.

Kolmapäev, 1. mai, kell 11-14, PAIDE, üritus koos Rattaralliga (asukoht: Paide keskväljak)
 
Neljapäev, 2. mai, kell 16-18, PÄRNU, üritus koos OTT turuga (asukoht: Martensi väljak)
Laupäev, 4. mai, kell 12-14, HAAPSALU, üritus koos kohalike tootjate turuga (asukoht: Haapsalu turg, Jüriöö 11)
Teisipäev, 7. mai, kell 16-18, PÕLVA, üritus koos kohalike toodete laadaga (asukoht: Põlva keskväljak)
Kolmapäev, 8. mai, kell 15-17, VÕRU, üritus koos Uma Mekk laadaga (asukoht: Võru keskväljak) 
Neljapäev, 9. mai, kell 15-20, TALLINN (asukoht: Vabaduse väljak, saatkonnad, riigi- ja linnaasutused, Euroopa riikide kultuuriesindused)

Osale passimängus algusega kell 15.00.
Passimängu saad mängida individuaalselt või klassikollektiiviga. Mängus saad valida viie erineva teekonna vahel (Südalinn, Tõnismägi, Toompea, Vabaduse väljak ja Vanalinn).
Kõigi passimängul individuaalselt osalejate vahel läheb loosi 5 reisitšekki väärtusega 400 eurot. Osalevate klasside vahel läheb loosi klassireis Euroopa südamesse Brüsselisse!
Neljapäev, 9. mai, kell 16-21, TARTU (asukoht Tartu kesklinnas, Kaubamaja kõrval oleval platsil)
 
Reede, 10. mai, kell 15-18, SILLAMÄE, üritus koos laadaga (asukoht: Sillamäe keskväljak)
 
Laupäev, 11. mai, kell 11-13, VALGA, üritus koos Piirilaadaga (asukoht: Valga linna keskväljak)
Pühapäev, 12. mai, kell 12-15, RAKVERE, üritus koos Ohutuspäevaga (asukoht: Rakvere keskväljak)
 

Taustainfo:
Euroopa päeva üritusi korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis, Europe Directi teabekeskused. Kõigi ürituste programm on osalejatele tasuta.

Mis on Euroopa päev?
Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks. Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühen-daks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas. Vähem kui aasta pärast kirjutatigi alla sellise orga-nisatsiooni asutamise lepingule ning algas Euroopa riikide majanduslik ja poliitiline lõimumine. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

 

Lisainfo: www.euroopapäev.ee

Euroscola konkurss 2019 II poolaasta

Euroopa Parlamendi büroo koostöös Euroopa Komisjoni esindusega kuulutab välja Euroscola konkursi gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste õpilastele Euroopa päeva korraldamiseks enda koolis. Konkursi võitjatel avaneb võimalus sõita 2019. aasta teises pooles Strasbourgi, Prantsusmaale ning osaleda Euroscola päeval.

Konkursil osalemise tingimused:
1. Euroopa päev korraldatakse ajavahemikus 6-12. mai 2019
2. Euroopa päeva kokkuvõte esitatakse .pdf formaadis (max 10MB) teksti ja piltidega hiljemalt 20. mail 2019 meiliaadressile konkurss-EP-Tallinn@europarl.europa.eu
Kokkuvõttele võib lisada videolingi korraldatud üritusele. Piltide ja video saatmisega antakse nende kasutamisõigus üle Euroopa Parlamendi büroole ja Euroopa Komisjoni esindusele ja kinnitatakse autoriõiguste olemasolu.
3. Euroopa päeva korraldajad on gümnaasiumi või kutseõppeasutuse õpilased vanuses 16-19 eluaastat.
4. Euroopa päeva üritusega kaasatakse teiste klasside õpilasi
5. Konkursil osalejad kajastavad igakülgselt Euroopa päeva üritust sotsiaalmeedias, kasutades teemaviiteid: #euroscola #euroopapäev
6. Žürii hindab Euroopa päeva korraldamisel õpilaste loomingulist ja harivat lähenemist Euroopa Liitu, selle riikide ja kultuuride mitmekülgset tutvustamist omanäoliselt ja noortele huvitaval moel.


Euroopa Päeva ürituse paremaks õnnestumiseks on võimalik kutsuda esinema välisministeeriumi, riigikantselei ja teiste igapäevaselt erinevate Euroopa Liidu teemadega tegelevate riigiasutuste ametnikke. Selleks tuleb oma soovist varakult teada Euroopa Komisjoni Esinduse kommunikatsiooninõunik Andreas Sepale andreas.sepp@ec.europa.eu, kes sõlmib vajalikud kokkulepped.

 

Euroopa päeva konkursi auhinnaks on 5 reisi Strasbourgi, Euroopa Parlamenti 20-24 õpilasele ning 2 õpetajale sügis-talvel 2019 ette antud kuupäevadel. Konkursi võidu puhul tuleb reis koolil endal organiseerida ning vajadusel tasuda. Euroscola reis kompenseeritakse vastavalt reeglitele peale Euroscola päeva Strasbourgis grupijuhile vastavalt kutsekirjas märgitule. Euroopa Parlament ei tee ettemakse. Reisihüvitis ühe reisija kohta on ca 480 eurot.


Euroscola konkursi tingimused: http://europarl.europa.eu/estonia/et/noored/euroscola.html
Konkursil osalemisest palume teada anda hiljemalt 3. maiks meiliaadressil jana.takel@europarl.europa.eu. Hea meelega jagame eelinfot teie poolt korraldatava Euroopa päeva ürituse kohta oma sotsiaalmeediakanalites. 

 

Võtke meiega kindlasti ühendust kui teil on küsimusi seoses Euroscola ja Euroopa päevaga.