skip to content
03/09/2019

Uudiskiri 115/2019 03.09.2019

Selles uudiskirjas: Euroscola konkurss 2020 I poolaasta

Euroscola konkurss 2020 I poolaasta

Euroopa Parlamendi büroo kuulutab välja Euroscola videokonkursi gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste õpilastele teemal "Mida teha plastikpakendiga". Konkursi võitjatel avaneb võimalus sõita 2020. aasta esimeses pooles Strasbourgi, Prantsusmaale ning osaleda Euroscola päeval.

Euroopas toodetakse, kasutatakse ja visatakse ära tohutu kogus ühekordseid plasttooteid: topse, pudeleid, kotte, kohvikapsleid, kõrsi, pakendeid jms. See on raiskamine ja pealegi ohustab maismaa- ja mereloomi, sest suur hulk ühekordseid plastiktooteid jõuab prügina maapinda ning meredesse.

Igaüks meist saab midagi plasttoodete kasutuse vähendamiseks ära teha, kasutades näiteks korduvkasutatavaid tooteid (oma kruuse või veepudeleid, riidest kotte jne), leides viise plastiktoodete taaskasutuseks või piirata plastiku vabasse loodusesse sattumist. 

Tänapäeval moodustavad plastikpakendid enamuse plastikprügist ning seetõttu on vajalik leida viise nende taaskasutuseks keskkonda säästval moel. Nii näiteks taaskasutatakse plastikpakendeid ehituses, autotööstuses, elektroonika- ning mööblitööstuses, ent kindlasti on võimalik leida veel loomingulisi lahendusi pakendite kasutamiseks, mistõttu kutsumegi õpilasi nendele lahendustele mõtlema ja välja pakkuma. 

Siit tulenevalt kutsume Eesti gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilasi osalema Euroscola videokonkursil teemal: "Mida teha plastikpakendiga?"

Videoklippidelt ootame noorte loomingulist lähenemist üleskutsele vähendada plasttoodete kasutust ning leida plastikule keskkonnasäästlikke taaskasutusvõimalusi.

Konkursitööde saatmise tähtaeg: 15. oktoober 2019.

 

Konkursi tingimused:

- videoklipi maksimaalne pikkus on 2 minutit

- videoklipp tuleb laadida üles Youtube´i

- iga kool võib esitada ühe videoklipi - märksõna "Euroscola konkurss"

- tähtaeg: 15. oktoober 2019

- link videole ja kontaktandmed (kooli nimi, klass, juhendaja nimi, telefoninumber ja meiliaadress) saata aadressile konkurss-EP-Tallinn@europarl.europa.eu

Üksteist parimat videoklipi saatnud kooligruppi (20-24 õpilast ja 2 õpetajat) saavad võimaluse osaleda Euroscola programmis ja külastada Euroopa Parlamenti Strasbourgis 2020. aasta esimeses pooles. Konkursil osalemisega annab kool Euroopa Parlamendi Eesti büroole õiguse kasutada saadetud videoklippe sotsiaalmeedias ja büroo kodulehel ning kinnitab, et video on valminud vastava kooli õpilaste poolt ja nende osalusel.

Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 22. oktoobril 2019 EP Eesti büroo kodulehel www.europarl.ee ja EP Eesti büroo Facebooki lehel.

Osalemistingimused:

Konkursil saavad osaleda need koolid, kes pole alates 01.01.2018 Euroscola programmist Strasbourgis osa võtnud.

Lisainfo ja Euroscola reeglid:
http://www.europarl.europa.eu/estonia/et/noored/euroscola.html