skip to content
11/05/2017

Uudiskiri 96/2017 11.05.2017

Euroopa Parlamendi presidendi visiit ja väitlus Euroopa tuleviku teemal 30. mail kell 15 Tallinna Ülikoolis

30. mail külastab Eestit seoses peagi algava eesistumisperioodiga Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani. Samal päeval kell 15 toimub Tallinna Ülikoolis väitlus Euroopa tuleviku teemal "Future of Europe: Changing Times, Lasting Values". Debatis osalevad Euroopa Parlamendi poliitiliste fraktsioonide esimehed ja Eesti erinevate kõrgkoolide tudengid. Kokku arutletakse neljal teemal. 

Esimene paneeldiskussiooni teema on „Future of Europe: How to re-launch the EU“. Olukorras, kus Suurbritannia valmistub euroliidust lahkuma, tuleb ELil keskenduda tulevikule ja lahendada väljakutseid, mis mõjutavad suurt osa selle kodanikest. Kas ja kuidas saab Euroopa tagada kõigile võrdsed võimalused ja toetused?Kui sul oleks võimalik muuta ühte asja Euroopa Liidu juures, mis see oleks?

Teine teema on „Youth employment: The power of innovation“. Fookusesse võetakse noored ja nende teekond haridusasutusest tööpõllule, esimese töökohani. Kuidas saaksime julgustada noori ära kasutama digitaalse üleminekuperioodi võimalusi? Kuidas saab Euroopa Liit toetada noori oma äritegevuse alustamisel?

Kolmandas diskussioonis „European defence: A guardian of peace“ arutletakse ühelt poolt Ameerika ja teisalt Venemaa teemal, kellel mõlemal on oma huvid ja agenda. Kas Euroopa peaks maailmas suuremat rolli mängima? Kas me vajame tihedamat militaarkoostööd, et meie vabadus oleks kaitstud?

Neljas paneeldiskussioon toimub teemal „Security: Protecting citizens in turbulent times“. Euroopa Liit on pandud proovile: see peab ühelt poolt hoidma oma kodanike turvalisust ja teisalt säilitama avatud ühiskonda. Kuidas hoida end hargmaiste kuritegelike võrgustike eest? Millised on parimad viisid tõkestamaks terrorismi ja vägivaldseid rünnakuid meie eluviisi vastu?

Arutelu toimub inglise keeles, registreerimine on avatud 18. maini. Üritusele pääseb sisse ID-kaardi alusel.

Üritusele on oodatud kõik, kes soovivad kaasa rääkida Euroopa tuleviku teemadel. Pärast debatti ootavad osalejaid suupisted.

Registreeri aadressil: www.tlu.ee/eurovaitlus. Jälgi sündmust ka Facebookis: www.facebook.com/events/117826935451333

Lisainfo: Kerli Onno kerli.onno@tlu.ee