skip to content
29/05/2017

Uudiskiri 97/2017 29.05.2017

Euroscola konkursi võitjad

9. märtsil kuulutas Euroopa Parlamendi infobüroo välja Euroscola konkursi gümnaasiumi ja kutseõppeasutuste õpilastele. Konkursil osalemiseks tuli õpilastel korraldada oma koolis Euroopa päeva üritus ajavahemikus 1.-12. mai 2017.

Õpilased said ise valida, kuidas nad Euroopa päeva läbi viivad ja milliste tegevustega sisustavad. Toimunust tuli esitada Euroopa Parlamendi infobüroole kokkuvõte fotode ja/või videotega, mis annaks ülevaate korraldatud Euroopa päevast.

Konkursist võttis osa 26 kooli üle Eesti, millede seast valiti välja 5 kooli.

Euroscola konkursi võitsid Hugo Treffneri Gümnaasium, Tallinna Pae Gümnaasium, Saaremaa Ühisgmnaasium, Põlva Gümnaasium ja Tapa Gümnaasium, kes saavad osaleda Euroopa Parlamendi noorteprogrammis Euroscola ja sõita Strasbourgi, sügis-talvel 2017.

Euroopa päeva kokkuvõtted:

Hugo Treffneri Gümnaasium

Hugo Treffneri Gümnaasiumi video Euroopa Päevast

Tallinna Pae Gümnaasium

Saaremaa Ühisgmnaasium

Saaremaa Ühigümnaasiumi Euroopa päeva video

Põlva Gümnaasium

Tapa Gümnaasium

 .
 

Euroopa Parlamendi presidendi visiit

Mai lõpus külastab Eestit seoses peagi algava eesistumisperioodiga Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ning EP poliitiliste gruppide juhid. 30. mail jõuab delegatsioon ka Tallinna Ülikooli, kus korraldatakse väitlus „Euroopa tulevik: ajad muutuvad, väärtused jäävad“ ("Future of Europe: Changing Times, Lasting Values").

Euroopa tuleviku teemal arutlevad Euroopa Parlamendi poliitiliste fraktsioonide esindajad ja Eesti noored.

Debatil arutletakse neljal teemal. Esimene paneeldiskussioon on „Future of Europe: How to re-launch the EU“. Olukorras, kus Suurbritannia valmistub euroliidust lahkuma, tuleb ELil keskenduda tulevikule ja lahendada väljakutseid, mis mõjutavad suurt osa selle kodanikest.

Arutletakse, kas ja kuidas saab Euroopa tagada kõigile võrdsed võimalused ja toetused. Teine teema on „Youth employment: The power of innovation ning fookusesse võetakse noored ja nende teekond haridusasutusest tööpõllule, esimese töökohani.

Kolmandas diskussioonis „European defence: A guardian of peace arutletakse ühelt poolt Ameerika ja teisalt Venemaa rolli üle, kellel mõlemal on oma huvid ja agenda.

Neljas paneeldiskussioon toimub teemal „Security: Protecting citizens in turbulent times ning tõukub Euroopa Liidu tänastest väljakutsetest: see peab ühelt poolt hoidma oma kodanike turvalisust ja teisalt säilitama avatud ühiskonna.

NB! Üritusest toimub otseülekanne: http://www.tlu.ee/Stream

Lisainfo on kättesaadav Tallinna Ülikooli koduleheküljel, jälgi sündmust ka Facebookis.

Diskussiooni modereerivad Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor Catlyn Kirna.