skip to content
18/03/2016
 .

Uudiskiri 86/2016 18.03.2016

Sel korral uudiskirjas: Karl Suure Euroopa noorteauhind, videokonkurss "Meil on lahendus", Marie Dorigny fotonäitus.

 .

Selgus Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2016 Eesti vooru võitja

Reedel, 11. märtsil selgitati välja Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2016 Eesti rahvusliku vooru võitja. Eesti parimaks tunnistati "Skype Book Club" ("Skype raamatuklubi").

"Skype Book Club" on noortele suunatud projekt, mille käigus eri riikidest pärit noored kasutavad Skype' i konverentsikõne võimalust, et ühiselt kirjandustekstide üle arutada. Projektis on alates 2015. aasta sügisest osalenud 317 õpilast viiest riigist: Eestist, Lätist, Venemaalt, Suurbritanniast ja Soomest.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna viimases voorus valitakse kõigi liikmesriikide võidutööde seast kolm parimat noorteprojekti. Euroopa parimad projektid kuulutatakse välja 7. aprillil 2016 Aachenis Saksamaal. Auhinnatseremooniale on oodatud iga liikmesriigi võidutöö esindajad. Kolm parimat  projekti saavad autasuks vastavalt 5000 €, 3000 € ning 2000 € ja võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna eesmärk on kutsuda noori üles ellu viima projekte, mis toetavad Euroopa Liidu arengut, integratsiooni ja identiteeti. Auhinda annavad välja Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus.

 .

Käimas on videokonkurss "Meil on lahendus!"

 .

Kuni 31. märtsini 2016. aastal ootame töid videokonkursile "Meil on lahendus!". Kaheminutiline video peab tutvustama ja lahendama üht aktuaalset murepunkti Euroopas. Nelja parima töö esitajad sõidavad Euroscola noorteprogrammi raames 2016. aasta sügissemestril Strasbourgi.

Konkursist saavad osa võtta need koolid, kes on enda koolis läbi viinud 2015/2016 õ-a Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu ning ei ole Euroscola programmist osa võtnud viimase kahe aasta jooksul. Euroscola programmis saavad osaleda gümnaasiumi- või kutsekooliõpilased.

Loe edasi siit: http://bit.ly/258c1oH

 .

Märtsi lõpuni on Euroopa Liidu Maja infokeskuses üleval Marie Dorigny fotonäitus

 .

Euroopa Liidu Maja infokeskuses, Laikmaa 15 on avatud prantsuse fotograaf Marie Dorigny fotoreportaaž naispõgenike ja varjupaigataotlejate olukorrast. Näitust saab külastada märtsikuus esmaspäevast neljapäevani kell 11-17, reedeti 11-14.

Euroopa Parlament soovis inimesteni tuua tõetruu ülevaate naispõgenike ja varjupaigataotlejate olukorrast. Selleks paluti auhinnatud fotoajakirjanikul Marie Dorignyl jäädvustada teekond, mille põgenikud läbivad ning mida on meedias seni vähe kajastatud. Näitusel kasutatud fotod on tehtud ajavahemikus detsember 2015 - jaanuar 2016 ning peegeldavad põgenike kurnava teekonna etappe alates randumisest Kreekas kuni asüülitaotluse esitamiseni Saksamaal.