skip to content

Uudiskiri 92/2016 28.10.2016

Sel korral uudiskirjas: Ida-Viru noorte karjääripäev, Euroscola kollaažikonkurss, LUX filmipäevad.

Ida-Viru noorte karjääripäev "Targalt tulevikku 2016"

 

Kutsume Ida-Virumaa gümnasiste, kutseõppeasutuste õpilasi, õpetajaid, tudengeid ja teisi huvilisi noorte karjääripäevale Narva ja Kohtla-Järvele!

Kahel päeval, 3. novembril TÜ Narva Kolledžis ja 4. novembril TTÜ Virumaa Kolledžis Kohtla-Järvel, arutame noorte tuleviku ja valikute üle, jagame informatsiooni õppimis- ja töötamisvõimaluste kohta meil ja mujal. Toimuvad töötoad ja karjäärinõustamised. Kohal on oma ala parimad spetsialistid!  Karjääripäev toimub eesti ja vene keeles ning on kõikidele tasuta. Tutvu päevakavaga ja registreeru töötuppa!

3. novembril 2016 kell 11-17 TÜ Narva Kolledž, (Raekoja plats 2, Narva)

Toivad töötoad, aatriumis on infolauad.
Algusega kell 11.30 paneeldiskussioon teemal „Tulevase eriala valimine: järgida unistusi või rahavoogusid?“.
Paneeldiskussioonis osalevad: Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk, ettevõtja Sergei Polujanenkov, üliõpilane Arina Tšekanina.

Moderaator ja päeva juht: Õiguskantsleri Laste ja noorte õiguste osakonna nõunik Vladimir Svet.

Peale paneeldiskussiooni toimuvad noortele ja õpetajatele töötoad. Iga noor saab valida kuni 2 töötuba, milles osaleda; aatriumis on infolauad, kus esindatud Ida-Virumaa Rajaleidja keskus, Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis, TÜ Narva Kolledž, TTÜ Virumaa Kolledž, SA Archimedes, Eesti Töötukassa, Eesti Noorsootöö Keskus, Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Europass, MTÜ Mondo, Integratsiooni ja Migratsiooni SA, TTÜ Mektory.

Esineb ansambel Svjata Vatra.

--------------------------------------------------

4. novembril 2016 kell 11-16 Kohtla-Järvel TTÜ Virumaa Kolledžis, (Järveküla tee 75, Kohtla-Järve)

Toimuvad töötoad ja loengud. Päeva juhivad Ida-Virumaa Rajaleidja keskuse eripedagoog Ave Ojasalu ja karjäärinõustaja Jelena Kulpina.

Ürituse Facebooki leht: https://www.facebook.com/events/725881524217643/

Lisainfo: www.innove.ee/targalttulevikku

gruppide registreerimine: Ida-Virumaa Rajaleida keskus, merike.teelahk@rajaleidja.ee ja  maire.merioja@rajaleidja.ee

 

Euroscola fotokollaažikonkursi “Euroopa tulevik” tulemused

Euroopa Parlamendi infobüroo kuulutas välja augusti lõpus Euroscola konkursi gümnaasiumi ja kutseõppeasutuste õpilastele. Ülesandeks oli saata Euroopa tuleviku teemaline kollaaž.

Kokku osales konkursil 19 kooli ja saadeti 22 tööd.

Zürii hindas töödes konkursitingimustest kinnipidamist, tulevikuvisiooni arusaadavust ning visuaalset atraktiivsust.

Euroscola noorteprogrammist, mis toimub Euroopa Parlamendis, Strasbourgis, saavad 2017. a kevadsemestril osa võtta 7 kooli õpilased ja õpetajad (koolid on tähestikujärjekorras):

1. Avinurme Gümnaasium
2. Kohila Gümnaasium
3. Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium
4. Lasnamäe Vene Gümnaasium
5. Narva Kesklinna Gümnaasium
6. Valga Gümnaasium
7. Väike-Maarja Gümnaasium

Kõikide töödega saate tutvuda http://civitta.epsim.eu/euroscola/euroscola-fotokollaazid-2017/

Reeglitekohaselt saavad osaleda 24 õpilast vanuses 16-19 eluaastat ja 2 õpetajat. Võtame konkursi võitnud koolidega ühendust, et  leppida kokku osalemise kuupäev.

Žüriisse kuulusid Euroopa Parlamendi infobüroo töötajad ja simulatsioonimänge läbiviiva koostööpartneri AS Civitta Eesti esindajad.

Õnnitleme kõiki võitjaid ja täname tublisid osalejaid!

 Euroscola sõidutingimuste kohta loe lähemalt http://www.europarl.ee/et/noored/euroscola.html

 

Euroopa Parlament ja Lux Film esitlevad: kolm tasuta filmiseanssi kinos ARTIS 3.-4. novembril 2016

3.-4. novembril toimub kinos Artis Euroopa Parlamendi filmiprogramm, mille raames linastuvad käesoleval aastal Euroopa Parlamendi LUX filmiauhinnale kandideerivad filmid: „Silmi avades“, „Minu elu Tsukiinina“ ja „Toni Erdmann“. Kõik filmid linastuvad eestikeelsete subtiitritega. Seansid on tasuta.

Euroopa Parlament annab alates 2007. aastast igal aastal välja LUX filmiauhinna. Sellel on kaks põhieesmärki: edendada Euroopa filmide levitamist kogu Euroopas ja ärgitada üleeuroopalist mõttevahetust ühiskonna jaoks olulistel teemadel. Sel aastal valitakse võitja välja Strasbourgi täiskogul, 23. novembril.

Üleeuroopalised sügisesed LUX filmipäevad said alguse 2012. aastal. Sel aastal viiendat korda toimuvatel LUX filmipäevadel jutustavad kõik kolm lõppvooru pääsenud filmi liigutava loo eri kontekstides oma identiteeti kujundatavatest noortest: araabia kevade eelõhtul, lastekodus ja ärimaailmas.

Euroopa Parlament rahastab LUX filmiauhinna lõppvalikusse pääsenud kolme filmi tõlkimist ja subtiitrimist Euroopa Liidu 24 ametlikku keelde. 

Vaatajad saavad ka filmiauhinna LUX veebisaidil (www.luxprize.eu) või Facebooki lehel arvamusi vahetada ja lemmikfilmi poolt hääletada. Enim hääli saanud filmile antakse LUX publikupreemia.

3. novembril kell 18.00 linastub filmikriitikutelt ülivõrdes vastukaja pälvinud režissöör Maren Ade’i loodud südamlik, naljakas ja musta huumoriga vürtsitatud draama "TONI ERDMANN". Saksamaa, Rumeenia ja Austria režissööride koostöös valminud filmi esiplaanil on vembumehest isa ja ärinaisest tütre vahelised kaugenenud suhted.

4. novembril kell 14.00 on kavas mõtlemapanev animatsioon "MINU ELU TSUKIININA" (Ma Vie de Courgette) Šveitsi ja Prantsusmaa filmiloojatelt. Režissöör Claude Barras jutustab läbi filmi jõulise loo vapra poisi Tsukiini ja sealsete kaaslaste elust orbudekodus. Ühtaegu karm ja õrnatundeline film sobib vaatamiseks nii lastele kui täiskasvanutele.

4. novembril kell 18.00 mängitakse lugu "AVADES SILMI" (À Peine J´ouvre les Yeux) Tuneesia noorest põlvkonnast araabia kevade eelõhtul. Režissöör Leyla Bouzid, koostöös Prantsusmaa, Belgia ja Araabia Ühendemiraatide filmitegijatega, jutustab loo noore elujanulise neiu, Farah vabaduspüüetest perekondlikus, ühiskondlikus ja riiklikus plaanis.