skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Uudised

Parlamendiliikmed kutsuvad üles korraldama Valgevenes uusi presidendivalimisi ning soovivad näha ELi sanktsioone president Lukašenka vastu. Parlament nõuab ka Navalnõi mürgitamise uurimist.
Koroonapandeemia ja selle majanduslike tagajärgedega võitlemisel on võtmetähtsusega ühtsed tervisekriteeriumid ja piirangute kehtestamise reeglid, leiavad Euroopa Parlamendi liikmed.
Parlament on valmis alustama ELi Nõukoguga läbirääkimisi õiglase ülemineku fondi loomiseks. Fondi eesmärk on leevendada rohepöörde sotsiaalset mõju.
Euroopa Parlament kiirustab nõukogu tagant, et EL saaks võimalikult kiiresti laenata 750 miljardit eurot taastekava NextGenerationEU käivitamiseks.
Euroopa Parlament kiirustab nõukogu tagant, et EL saaks võimalikult kiiresti laenata 750 miljardit eurot taastekava NextGenerationEU käivitamiseks.
Euroopa Komisjoni president von der Leyen pidas 16. septembril Euroopa Parlamendiga aastaarutelu, mis keskendus kliimamuutusele, terviseohtudele, rassismi- ja sisserände küsimustele.
Euroopa Parlamendi liikmed võtavad kolmapäeva hommikul algusega kell 10.15 kokku Ursula von der Leyeni komisjoni senised saavutused.
Päevakorras: Kõne olukorrast Euroopa Liidus: parlamendi ees on Euroopa Komisjoni president von der Leyen, ELi uued omavahendid COVID-19 taastumiskava vastuvõtmiseks, ELi elanikkonnakaitse, rohelepe ning üleminek kliimaneutraalsusele, Sven Mikseri raportit ELi ja Gruusia suhete ning assotsieerimislepingu arengute kohta,
Eesti Noorteühenduste Liidu ja Euroopa Parlamendi Büroo Eestis eestvedamisel toimub 10. septembril kell 16.00 - 17.45 veebiüritus, kus noortel  on võimalik kuulata ekspertide arvamusi ning jagada oma mõtteid seoses kriisijärgse Euroopa ja selle tulevikuga
Euroopa Parlament on välja kuulutanud nn kaasamistoetuste (engagement grants) projektikonkursi, kus on oodatud osalema kõik kodanikuühiskonna organisatsioonid.
Laupäeval, 15. augustil kl 10 toimub Arvamusfestivalil arutelu “Euroopa Liidu taaskäivitamine“, millel osalevad Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmed Riho Terras, Marina Kaljurand, Sven Mikser, Andrus Ansip, Urmas Paet ja Jaak Madison.