skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
23/04/2018

Euroopa Päev, 9. mail Tallinnas

Kutsume 7.-12. klasside õpilasi tähistama 9. mail Euroopa Liidu sünnipäeva ning osalema kooliklassidele mõeldud passimängus, mille auhinnaks on reis kogu klassile Brüsselisse või Strasbourgi.

Euroopa Päev bänner
Euroopa Päev bänner

 

Euroopa päeva raames toimuv passimäng on hariv meelelahutuslik orienteerumismäng, mille käigus läbitakse erinevaid teekondi vanalinnas, külastatakse saatkondi ja vastatakse viktoriiniküsimustele. Passimäng saab avapaugu 9. mail kell 15 Tallinnas Vabaduse väljakul.

Esimest korda korraldatakse eraldi passimäng kooliklassidele. Selle käigus läbitakse klassiga kõik teekonnad ja auhinnafondis on kaks klassireisi Euroopa südamesse. Klasside osalemine tuleb registreerida hiljemalt 7. mail, seda saab teha ürituse kodulehel: www.bit.ly/passimang

Mängus osalevate 7.–9. klasside vahel loositakse samal päeval välja klassireis Brüsselisse, mille paneb välja Euroopa Komisjon, ning 10.–12. klasside vahel klassireis Strasbourgi, mille paneb välja Euroopa Parlament.

Passimängus saab osaleda ka individuaalselt, auhinnafondis on 4 reisikinkekaarti väärtusega 500 eurot. Võitjad kuulutatakse välja 9. mail Vabaduse väljakul toimuva kontserdi lõpus. Passimängu reeglitega saab tutvuda siin: www.bit.ly/passimang

Euroopa päeva lõpetab kontsert Vabaduse väljakul, mis algab kell 18.00 ühise droonifoto ning Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi kõnega. Kontserdil astuvad üles Liis Lemsalu, Stig Rästa, Ivo Linna ja Antti Kammiste, Lepatriinu ning Frankie Animal. Päeva juhivad Anna Gavronski ja Martin Veisman.

Palume teil edastada käesolev kutse oma kooli õpilastele ja õpetajatele ning ootame neid väga 9. mail Vabaduse väljakul toimuvast passimängust ja kontserdist osa võtma!

Lisainfo Euroopa päeva ja passimängu kohta:
www.euroopapaev.ee

www.facebook.com/tuleeuroopapaevale