skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
12/07/2019

EP täiskogu uudiskiri, 15.-18. juuli 2019

Päevakorras: Ursula von der Leyen’i nimetamine Euroopa Komisjoni presidendiks, parlamendiliikmed arutavad humanitaarabi andmist Vahemere piirkonnas, parlament hääletab Eesti ja Rumeenia volinikukandidaate.

(C) European Union 2011 PE-EP

Ursula von der Leyen’i nimetamine Euroopa Komisjoni presidendiks

 

Teisipäeval kell 19.00 hääletavad parlamendiliikmed Ursula von der Leyeni nimetamist Euroopa Komisjoni presidendiks.

 

Kell 10.00 algaval arutelul tutvustab Von der Leyen täiskogu ees oma nägemust ja plaane Euroopa Komisjoni presidendina.

Von der Leyen on Saksamaa kaitseminister alates 2013. aastast. 2. juulil nimetati ta Euroopa Ülemkogu poolt Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks. Selleks, et temast saaks esimene naissoost poliitik, kes nimetatakse komisjoni presidendiks, on vajalik  parlamendiliikmete absoluutse enamuse toetus (50 protsenti pluss üks hääl).

 

arutelu: teisipäeval, 16. juulil kell 10.00

hääletus: teisipäeval, 16. juulil kell 19.00

 

EP kodukord

Tasuta fotod, video- ja helimaterjal: EK presidendi valimine

 

Parlamendiliikmed arutavad humanitaarabi andmist Vahemere piirkonnas

 

Kolmapäeval arutavad parlamendiliikmed Euroopa Komisjoni ja ELi Nõukogu esindajatega valitsusväliste organisatsioonide tegevust Vahemerel ja liikmesriikide selleteemalisi erinevaid seisukohti. 

Kuigi üldine pagulaste arv on oluliselt langenud, püüavad pagulased ja varjupaigataotlejad jätkuvalt Vahemerd ületades Euroopasse pääseda. Rahvusvahelise Rändeorganisatsiooni andmetel on sel aastal  hukkunud või kadunuks jäänud 682 inimest. 3. juulil hukkus Tuneesia ranniku lähedal toimunud laevaõnnetuses  83 inimest.

Mõned päevad enne seda arreteeriti Itaalias loata randumisel Sea Watch 3 kapten, Carola Rackete, kes  toimetas maale 40 Vahemerel päästetud inimest.. Itaalia valitsus on korduvalt teinud avaldusi, milles öeldakse, et riigi sadamad on päästepaatidele suletud.

Samal ajal on tuhanded pagulased, keda hoitakse kinnipidamiskeskustes, ohus piirkonnas toimuva sõjategevuse tõttu. Eelmisel nädalal hukkus rohkem kui 60 inimest Tajoura keskust tabanud õhurünnakus.

 

arutelu: kolmapäeval, 17. juulil

 

Tasuta fotod, video- ja helimaterjal 

 

Parlament hääletab Eesti ja Rumeenia volinikukandidaate

 

Kolmapäeval toimub parlamendi komisjoni esimeeste konverentsi kohtumisel Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide Kadri Simsoni ja Ioan Mircea Pascu kuulamine. 

Eesti ja Rumeenia esitasid uued volinikukandidaadid pärast Euroopa Komisjoni voliniku Corina Crețu ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi valimist Euroopa Parlamenti.

Täiskogu hääletus toimub neljapäeval, pärast seda kui EP esimeeste konverents on kuulutanud kuulamised ametlikult suletuks.

 

Muud päevakorrapunktid

 

EP delegatsioonide koosseisu kinnitamine, kolmapäeval

Rumeenia eesistumise saavutused, arutelu teisipäeval

Soome eesistumise prioriteedid, arutelu kolmapäeval

Arutelu ELi välispoliitika kõrge esindajaga Venezuela, Pärsia lahe, Moldova ja ELi globaalse strateegia teemal, teisipäeval

Inimõiguste ja demokraatia resolutsioonid: olukord Hong Kongis, olukord USA-Mehhiko piiril, keskkonnaaktivistide ja Ukraina poliitvangide olukord Venemaal, arutelu ja hääletus neljapäeval

Õhu puhtus ELi linnades, arutelu kolmapäeval