skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
23/05/2018

Eurobaromeeter: toetus Euroopa Liidule rekordkõrge vaatamata Brexitile

Värske Eurobaromeetri uuring, mis avalikustati aasta enne Euroopa Parlamendi valimisi, näitab ELi kodanike kasvavat toetust Euroopa Liitu kuulumisele.

Kui ELis keskmiselt pooldab 60% kodanikest oma riigi kuulumist Euroopa Liitu, siis Eestis on toetus veelgi kõrgem - 69%. Üle 2/3 vastajatest tunneb, et nende riik on ELi liikmelisusest võitnud. See on suurim toetusreiting, mida Eurobaromeetri uuring on näidanud alates 1983. aastast.

Pooled vastanutest väljendavad huvi järgmiste Euroopa Parlamendi valimiste vastu. Eesti vastanutest peab järgmisi EP valimisi väga tähtsaks 38% ja keskmiselt tähtsaks 35% kodanikest.

Valimistele eelneva debati käigus soovivad pooled vastanutest ELis keskmiselt näha peamiste teemadena terrorismivastast võitlust ja noorte tööpuudust. Järgnevad immigratsioon (45%) ja majanduskasv (42%). Eestis on peamised valdkonnad, millele valimiseelsetes debattides keskenduda, immigratsioon (46%), majanduskasv (42%) ja terrorismivastane võitlus (41%).

Ligi pooled vastanutest nii Euroopa Liidus keskmiselt kui ka Eestis ei pea uute poliitiliste jõudude teket iseenesest ohuks demokraatiale. Üle poolte vastanutest ELis keskmiselt (56%) ja pooled Eesti küsitletutest (49%) leiavad, et uutest parteidest võivad saada muutuste elluviijad. Samal ajal hoiatavad vastajad (70% ELis keskmiselt ja 69% Eestis) uusi tulijaid, et lihtsalt millegi vastu olemine pole lahendus.

Eurobaromeetri uuring viidi läbi kõigis ELi liikmesriikides aprillis. Ühtekokku küsitleti 27 601 ELi kodanikku.   

Lisateave: http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/et/20180523PVL00117/Eurobarometer-2018-Democracy-on-the-Move

 

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis
Rävala pst 4, 10143 Tallinn
tel: 630 6969
eptallinn@europarl.europa.eu
www.europarl.ee
Facebook
Twitter