skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
20/03/2018

Selgus Karl Suure Euroopa noortekonkursi Eesti vooru võitja

The V University Forum of European Youth Parliament Estonia
The V University Forum of European Youth Parliament Estonia

Tänavu toimus juba 11. korda Euroopa Parlamendi ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse korraldatav noorteprojektide konkurss, kuhu üle Euroopa laekus kokku 325 taotlust. Eestis esitati konkursile 7 tööd ning hoolika kaalumise järel hindas žürii parimaks MTÜ Tegusad Eesti Noored projekti "The V University Forum of European Youth Parliament Estonia".

Projektide puhul oli tähtis, et need suudaksid edendada vastastikust mõistmist ja koostööd nii Euroopas kui ka mujal maailmas, toetada integratsiooni ja ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ning näidata Euroopas elavatele noortele, et nende häält võetakse kuulda. Kõrgemalt hinnati neid projekte, mis valmisid liikmesriikide koostööna ja/või viidi suures osas läbi vabatahtlikkuse alusel.

Eestis parimaks pärjatud projekt tõi aprillis 2017 Tallinnasse tegusad noored maakera eri paigust, et leida koos lahendusi probleemidele, mis Euroopat kimbutavad. Noortefoorumi läbiv teema oli majandus ja selle tulevik ("Shaping the Economy - Shaping our Future"). Arutelud ja debatid toimusid Euroopa Parlamendi formaadis ning üldistungile eelnes töö komisjonides. Ligi 90 üliõpilast, kes foorumist osa võtsid, tõdesid sündmuse lõppedes, et taolised sisutihedad arutelud motiveerivad neid olema palju aktiivsemad kodanikud.

Projekt esindab Eestit konkursi järgmises etapis, kus valitakse välja 3 parimat üleeuroopalist projekti.

Parim konkursile saadetud projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

Kõik riiklikul tasandil välja valitud 28 projekti esindajad (iga projekti kohta üks) kutsutakse 8. mail 2018. aastal toimuvale auhinnatseremooniale Saksamaal Aachenis, kus mitme päeva jooksul leiavad aset erinevad üritused ning kõigil rahvusliku vooru võitjatel on võimalus kohtuda teiste noortega üle Euroopa. Auhinnad kolmele parimale projektile annavad üle Euroopa Parlamendi president ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse esindajad.

Lisaks leiavad võiduprojektid laialdast kajastamist erinevates meediakanalites.

Lisainfo: www.charlemagneyouthprize.eu