skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Oktoober 2018

Parlament toetas ettepanekuid kraanivee kvaliteedi parandamiseks

Euroopa Parlament.
Resolutsioonis Facebooki ja Cambridge Analytica skandaali kohta kutsuvad parlamendiliikmed läbi viima põhjaliku auditi Facebookis ja võtma vastu meetmed valimistesse sekkumisega võitlemiseks.
Kolmapäeval toimunud hääletusel toetasid parlamendiliikmed ühekordseks kasutuseks mõeldud plasttoodete nagu plastist taldrikute ja söögiriistade keelustamist ELis.
Päevakorras: parlament hääletab ühekordselt kasutatava plastiku keelustamist, kraanivee kvaliteedi parandamine, Facebook-Cambridge Analytica: parlamendiliikmed arutavad võimalikke edasisi samme, meetmed ravimiresistentsuse peatamiseks, ELi eelarve 2019: rohkem vahendeid noorte, investeeringute, tööhõive ja majanduskasvu toetamiseks, parlamendiliikmed arutavad Euroopa Ülemkogu kohtumise tulemusi, Rumeenia president Klaus Iohannis arutab saadikutega Euroopa tulevikku.
Euroscola.
Sel sügisel saadeti konkursile kokku 25 videoklippi, mille seast valisime välja kaheksa parimat. 
Septembris läbi viidud Eurobaromeetri uuringu tulemused näitavad, et toetus Euroopa Liitu kuulumisele on kõrgem kui eales varem. Eestis toetab ELi liikmelisust 74%, Euroopa Liidus keskmiselt 62% kodanikest, mis on viimase 25 aasta rekord.
Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani (vasakul) ja Euroopa Kodaniku Auhinna laureaat Dmitri Rõbakov.
9. oktoobril toimus Euroopa Parlamendis, Brüsselis Euroopa Kodaniku Auhinna laureaatide pidulik tseremoonia, millest võttis osa ka Eestist valitud laureaat Dmitri Rõbakov. 
Sahharovi auhinna finalistid on: Oleg Sentsov, 11 vabaühendust, kes tegelevad põgenike päästmisega Vahemerel ja Nasser Zefzafi.
Peaminister Ratas kutsus Euroopa tuleviku arutelul üles säilitama ühtsust rõhutades, et Euroopa on silmitsi väljakutsetega, mis vajavad ühiseid lahendusi.
Parlamendiliikmed kiitsid heaks uued audiovisuaalmeedia teenuste eeskirjad, mille eesmärk on tõhustada alaealiste kaitset, sätestada rangemad nõuded reklaamile ja edendada Euroopa infosisu.
2018. a Sahharovi mõttevabaduse auhinna nominendid on selgunud. Tutvu nominentide ning nende tegevustega.