skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
28/04/2017

Eurobaromeetri värske uuring: üha enam eurooplasi peab ELi kuulumist heaks

Euroopa Liidu lippEuroopa Liidu lipp
Euroopa Liidu lipp(C) European Union 2007 PE-EP

Nende eurooplaste arv, kes peavad ELi kuulumist heaks, on kasvanud. Toetus on tõusnud samale tasemele kriisi-eelse ajaga 2007. aastal. Nii toetab ELi kuulumist 57% eurooplastest, näitab värske Eurobaromeetri uuring, mille tellis Euroopa Parlament. Toetuse tase on riigiti jätkuvalt väga erinev.

Üle ¾  Euroopa kodanikest eelistab globaalsete väljakutsete puhul ELi tasandil tegutsemist. Nii eelistab 73% vastanutest ELi tasandil reageerimist sellistele geopoliitilistele arengutele nagu kasvav ebastabiilsus Araabia maades, suurenev Venemaa ja Hiina mõju, Brexit ning Donald Trumpi valimine.

Tugev enamus pooldab ELi tasandil tegutsemist terrorismivastases võitluses (80%), tööpuuduse vähendamisel (78%), keskkonna kaitsel (75%) ja maksupettustega tegelemisel (74%).

Kasvab eurooplaste osakaal, kes tunnevad, et nende häält võetakse EL tasandil kuulda (43%). Seegi tulemus on riikide võrdluses vägagi erinev. Enamus eurooplastest leiab, et sotsiaalne ebavõrdsus on märkimisväärselt suur ja kolmandik arvab, et kriisi ületamine võtab veel palju aastaid.

Kus sellel pildil asub täna Eesti avalik arvamus? Küsitluse tulemusi tutvustab uuringufirma Kantar EMOR esindaja Aivar Voog neljapäeval, 4. mail kell 15.00 EL Majas (Rävala pst. 4).

 

Lisainfo:

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis
Rävala pst 4, 10143 Tallinn
tel: 630 6969
eptallinn@europarl.europa.eu
www.europarl.ee
Facebook
Twitter