skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
23/01/2017

Karl Suure Euroopa noorteauhind 2017

Oled 16-30 aastane noor ja viisid läbi 2016. aastal noortele suunatud projekti? Kui jah, siis osale Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursil 2017! Konkursi peaauhind 7500 eurot!

Karl Suure Euroopa noorteauhind 2017
Karl Suure Euroopa noorteauhind 2017

 

 

Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus kutsub igal aastal noori kõigist ELi liikmesriikidest üles esitama noorte poolt ja noorte heaks läbiviidavaid projekte, mis annavad tunnistust aktiivsest osalemisest Euroopa arengus. Sel aastal toimub konkurss juba 10. korda.

Projekte võib esitada üksi või – eelistatavalt – rühmana. Projektid peaksid edendama vastastikust mõistmist Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil, toetama ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ja integratsiooni, näitama eeskuju Euroopas elavatele noortele ja tooma konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana elavatest eurooplastest.

Varasemad võitjad on saanud auhinna selliste projektide eest nagu noortevahetus või spordi-, kunsti- ja kultuurivaldkonna üritused. Tegemist võib olla ka internetiprojektidega, millel on Euroopa mõõde. Varasemate võitjate projektide kohta saate lugeda siit. 2016. aasta Eesti vooru võitis projekt nimega "Skype Book Club" ("Skype raamatuklubi"). Tegemist oli noortele suunatud projektiga, mille käigus erinevatest riikidest pärit noored kohtusid Skype konverentskõne kaudu, et koos analüüsida kirjanduslikke tekste.

Parim konkursile saadetud projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

28 riigi tasandi võitja esindajad (üks iga projekti kohta) kutsutakse mitmepäevasele külaskäigule Aachenisse. Seal osalevad nad mitmesugustel üritustel, sealhulgas noorteauhinna üleandmise tseremoonial, mis toimub alati kaks päeva enne taevaminemispüha, mil antakse üle mainekas Karl Suure auhind.

Auhinnad kolmele parimale projektile annavad üle Euroopa Parlamendi president ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse esindajad.

Lisaks leiavad võiduprojektid laialdast kajastamist ka erinevates meediakanalites. Kõigil rahvusliku vooru võitjatel tekib võimalus kohtuda Saksamaal, Aachenis teiste noortega kõikjalt Euroopast.

Kandideerimine ja lisainfo: http://www.charlemagneyouthprize.eu/

Kandideerimise tähtaeg: 20. veebruar 2017