skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
02/05/2017

Eesti tähistab Euroopa Liidu sünnipäeva tasuta kogupereüritusega

Väitlus Euroopa tuleviku teemal
Euroopa Päev

Laupäeval, 6. mail toimub Vabaduse väljakul tasuta kogupereüritus, millega tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Seekordse pidupäeva fookuses on Eesti eesistumine Euroopa Liidus ja Erasmus+ programmi 30. sünnipäev.

 

Sünnipäevapidu Vabaduse väljakul algab kell 11, mil pidulisi tervitab peaminister Jüri Ratas. Seejärel kuulutab Eesti Euroopa Liikumine traditsiooniliselt välja aasta eurooplase.

Kogu päeva täidab meelelahutusprogramm. Humoorikaid sketše esitavad tuntud meelelahutajad Tigran Gevorkjan, Egon Nuter ja Rohke Debelakk. Eesti eesistumise teemadel debateerivad SpeakSmarti väitlejad ja oma kogemusi jagavad Erasmus+ programmi vilistlased.

Sarnaselt varasematele aastatele mängitakse Euroopa päeval orienteerumismängu läbi kesklinnas asuvate välisriikide esinduste. Mängus osalejate vahel lähevad loosi reisitšekid väärtuses 300 eurot, 700 eurot ja 1000 eurot.

Meelelahutusprogrammi juhivad Kertu Moppel ja Urmas Vaino. Kontserdilaval on Karl-Erik Taukar, Tanja Mihhailova ja Jüri Pootsmann.

Selle aasta Euroopa päeva üritusi korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Euroopa Parlamendi infobüroo, riigikantselei ja sihtasutus Archimedes. Esimest korda tähistatakse Euroopa päeva suuremalt ka mujal Eestis. Neljateistkümnes eri paigas toimuvad harivalt meelelahutuslikud perepäevad kohtades või objektidel, mis on teoks saanud tänu Euroopa Liidule.

Lisainfo: www.euroopapaev.ee ja www.facebook.com/tuleeuroopapaevale

 

Euroopa Päeva eriseanss Sõpruse kinos

Minu elu tsukiinina
Minu elu tsukiinina

Peale Euroopa päeva programmi lõppu Vabaduse väljakul on kõigil võimalus sammud seada kinno “Sõprus”, kus kell 16.30 linastub Euroopa päeva eriseansina Claude Barrasi film “Minu elu tsukiinina”. Film on tasuta.

“Minu elu Tsukiinina” on lugu väiksest 9-aastasest poisist hüüdnimega “Tsukiini” (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab päris õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab Tsukiini lastekodusse. Seal ootavad teda uued sõbrad, kelle elu samuti ei ole olnud nii lihtne. Igaüks neist omab portsu särtsakust, positiivsust ja kujutlusvõimet, mis nii tihti läheb meil täiskasvanutel kaduma. Elu on kohati kurb, aga ka täis seiklusi – ja armastust.

Claude Barrasi filmi teemavalik on lastefilmile ebatavaline, aga “Tsukiini” näitab, kuidas väikesed lapsed suudavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, olla solidaarsed teineteisele ja lõpuks tõusta oma elu kangelasteks.

Film on täis muhedaid detaile, tabavat muusikat, lustakaid interjööre ja ennekõike naljakat huumorit. Sellest filmist leiduvad selle aasta filmimaailma suurimad superkangelased, kes jagavad vaatajatele oma ligitõmbavat elufilosoofiat!

Film sobib lastele alates 7. eluaastast ja loomulikult ka vanematele filmisõpradele.

Minu elu Tsukiinina esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis Directors’ Fortnight. Film võitis austatud Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna ja on Šveitsi ametlik nominent parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Film linastub eestikeelse pealelugemisega, oma hääle on andnud Tambet Tuisk ja Karin Rask. 

 

Lisainfo: http://www.kinosoprus.ee/et/movie/euroopa-paeva-eriseanss-minu-elu-tsukiinina