skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
21/03/2017

Euroopa Liidu tulevik: kodanikud võtavad sõna Euroopa Parlamendis

Euroopa majanduslikule koostööle aluse pannud ja rahu püsimist kindlustanud Rooma lepingud sõlmiti 60 aasta eest. See oli aluseks tänasele Euroopa Liidule. Kuid kuidas edasi? Ühenduse tulevik on aktuaalne teema ning Euroopa Parlament tahab selles küsimuses kuulda inimeste arvamust. Teisipäeva, 21. märtsi pärastlõunal täidavad Brüsseli istungitesaali kodanikud kogu Euroopast, et esitada oma seisukohad. Jälgi sõnavõtte otseülekandes.

@European Parliament

Saadikute kohad istungitesaalis võtavad üle sajad kodanikud, kes saavad võimaluse öelda, mis Euroopa Liidus toimib ja mis ei toimi ning millised on parimad lahendused. Muu hulgas on päevakorral noorte tööpuudus, globaliseerumine, julgeolek, kliimamuutused ja EL pärast Brexitit.

Kodanike Parlamendi nime kandval kõnekoosolekul ütleb avasõnad EP president Antonio Tajani ning debatti modereerib asepresident Mairead McGuinness. Lisaks võtavad arutelust osa parlamendiliikmed.

„See debatt Euroopa Liidu tulevikust on mõeldud kodanikelt kodanikele. Euroopa Parlament kui ainuke otsevalitav institutsioon võõrustab 751 eurooplast, kes on valmis kaasamiseks ja oma ideede esitamiseks meie ühise tuleviku nimel. Parlament on kodanike kodu,“ ütleb president Tajani.

Jälgi Kodanike Parlamendi kogunemist otseülekandes teisipäeval, Eesti aja järgi kell 16.00.

Sotsiaalmeedias saab sõna sekka öelda kasutades teemaviidet #EU60.

Teisipäeva hommikul tähistavad Rooma lepingute aastapäeva president Tajani, saadikud ja parlamendi töötajad. Pidulikul tseremoonial esineb ÜRO pagulasameti (UNHCR) hea tahte saadik, ooperilaulja Barbara Hendricks. Samuti on kohal Austria kirjanik Robert Menasse.

 

Quo vadis Euroopa?

Debatt ELi tuleviku üle on päevakorra tipus. Veebruari täiskogul kiitis parlament heaks kolm vastavat raportit ning märtsi istungil said hinnangu Euroopa Komisjoni viis tulevikustsenaariumit.

Selle nädala lõpus kogunevad Roomas Euroopa Liidu riigipead, et arutada läbi ühenduse tulevikuväljavaated.

 

 
 

Jaan Soone

Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu