skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
27/11/2017

Karl Suure Euroopa noorteauhind 2018

Algas kandideerimine 2018. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinnale. Konkursile esitatavad projektid peaksid edendama vastastikust mõistmist Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil ning toetama ühtse Euroopa identiteedi kujunemist. Tähtaeg on 19. veebruar.

 

 

 

 

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursile võivad esitada projekte 16–30-aastased noored igast ELi liikmesriigist. Konkursile esitatud projektid peavad olema alanud ja lõppenud ajavahemikus 1. jaanuar 2017 kuni 29. jaanuar 2018 või kestma.

Projekte võib esitada üksi või – eelistatavalt – rühmana. Projektid peaksid edendama vastastikust mõistmist Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil, toetama ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ja integratsiooni, näitama eeskuju Euroopas elavatele noortele ja tooma konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana elavatest eurooplastest.

Varasemad võitjad on saanud auhinna selliste projektide eest nagu noortevahetus või spordi-, kunsti- ja kultuurivaldkonna üritused. Tegemist võib olla ka internetiprojektidega, millel on Euroopa mõõde.

Parim projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

28 riigi tasandi võitja esindajad (üks iga projekti kohta) kutsutakse mitmepäevasele külaskäigule Aachenisse. Seal osalevad nad mitmesugustel üritustel, sealhulgas noorteauhinna üleandmise tseremoonial, mis toimub alati kaks päeva enne taevaminemispüha, mil antakse üle mainekas Karl Suure auhind.

Auhinnad kolmele parimale projektile annavad üle Euroopa Parlamendi president ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse esindajad.

Võiduprojekte kajastatakse laialdaselt ka Euroopa Parlamendi ja sihtasutuse meediakanalites. Kõigil rahvusliku vooru võitjatel tekib võimalus kohtuda Saksamaal, Aachenis teiste noortega kõikjalt Euroopast ning jagada oma arusaama Euroopast Euroopa juhtide ees. See on võimalus panna alus pikaajalistele sõprussuhetele noorte mõttekaaslastega!

#charlemagneyouthprize #karlsuur #ECYP2018

LISAINFO

Kandideeri KOHE
Konkursi eeskirjad
Varasemad laureaadid
Korduma kippuvad küsimused
 .

Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis
tel 630 6969
eptallinn@ep.europa.eu