skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
28/09/2017

Euroopa Parlamendi president saabus Tallinnasse digitippkohtumisele

Antonio Tajani Tallinnas
Antonio Tajani Tallinnas

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani saabus täna Tallinnasse, et osaleda riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlikul õhtusöögil ja homsel digitippkohtumisel.
President rõhutas, et digitaalrevolutsiooni pakutavaid võimalusi tuleb majanduskasvu toetamiseks, töökohtade loomiseks ja avalike teenuste tõhustamiseks täielikult ära kasutada. „Eesti on selles valdkonnas kogu maailmale eeskujuks ning jagab e-valitsuse ja innovatsiooni valdkonnas häid tavasid,“ ütles ta.

Samuti toonitas president, et oluline on investeerida teadusuuringutesse, innovatsiooni, võrguinfrastruktuuri ja inimeste koolitamisse, et töötajad oleksid valmis pidevalt toimuvate muudatustega kohanema. Veel pidas ta oluliseks leida lahendused pakilistele probleemidele sellistes valdkondades nagu ebaaus konkurents, veebiplatvormide maksustamine, tarbijakaitse, eraelu puutumatus, autoriõigused ja küberjulgeolek.

 

Presidendi töökava Tallinnas:

Neljapäev, 28. september

21.00 Riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlik õhtusöök, mida võõrustavad ühiselt peaminister Jüri Ratas ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk

 

Reede, 29. september

10.30 Kohtumine Eestit esindavate Euroopa Parlamendi liikmetega

12.30 Digitippkohtumise esimene koosolek e-valitsuse tuleviku teemal (töölõuna)

15.15 Pressikonverents

16.00 Digitippkohtumise teine koosolek tööstuse, ühiskonna ja oskuste tuleviku teemal

President Tajani pressikonverentsi videojäädvustuse leiate SIIT.

 

Lisateave:

Carlo Corazza

carlo.corazza@ep.europa.eu

+32 498 99 28 62