skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
05/12/2019

Euroopa Parlamendi simulatsioonimängude kokkuvõte

Kolmapäeval, 4. detsembril 2019 toimus Saue Gümnaasiumis viimane sellesügisene Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng.

Kokku toimusid sel sügisesed mängud 7 koolis üle terve Eesti ning mängu kaudu kogusid uusi teadmisi Euroopa Parlamendist ca 250 õpilast.

Kokkuvõtetega toimunud mängudest saab tutvuda simulatsioonimängude kodulehel. Tagasiside toimunud mängudele näitas, et kõige enam olid noored huvitatud Euroopa tuleviku, keskkonna ja prügi ning kultuuri ja haridusega seonduvatest teemadest. Mängus endas meeldisid osalejatele kõige enam komisjonides, fraktsioonides kui täiskogul tekkinud arutelud, samuti hääletamine ning uued teadmised Euroopa parlamendi rolli ning töö kohta. Kahjuks oli mängu kestvus piiratud kahe tunniga ning mitmed osalejad oleksid soovinud rohkem aega, et neid teemasid põhjalikumalt käsitleda.

Suur tänu kõigile osalenud õpilastele, õpetajatele ning mänge korraldanud MTÜ-le Targa Töö Ühing!

Euroopa Parlamendi Bürool Eestis on rõõm teada anda, et juba õige pea avaneb kõigil õpilastel võimalus osaleda sarnases simulatsioonimängus uhiuues, 2020. aasta kevadel avatavas Euroopa Elamuskeskuses. Täpsem teave uue keskuse ning selles toimuva matkemängu kohta avaldatakse 2020. aasta veebruaris.     

Simulatsioonimängude kohta saab täpsemalt lugeda ja leida õppematerjale koolidele veebilehe noorte rubriigist.

 

Euroopa parlamendi Büroo Eestis