skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
23/05/2019

Valimisuudised - 23. mai 2019

Alates tänasest on Euroopa parlamendi multimeedia veebilehelt võimalik alla laadida videoklippe ja fotosid liikmesriikides toimuvatest valimistest.

Alates tänasest on Euroopa parlamendi multimeedia veebilehelt võimalik alla laadida videoklippe ja fotosid liikmesriikides toimuvatest valimistest.

VALIMISÕHTU. Praktilist teavet valimispäevadest Euroopa Parlamendis, sealhulgas prognooside ja tulemuste avaldamise ajakava ja valimisi puudutavad andmed erinevates liikmesriikides leiab parlamendi uudiste veebilehel siin.

HÄÄLETAMINE TÄNA. Euroopa Parlamendi valimised toimuvad täna Hollandis ja Ühendkuningriigis. 53 miljonit valijat annavad oma hääle Ühendkuningriigis, et valida 591 kandidaadi seast 73 parlamendiliiget. Juhul, kui Ühendkuningriik on ELi liikmesriik 2. juulil, jätkab Euroopa Parlament 751 liikmelisena. Hollandis annavad oma hääle 13,5 miljonit valijat 308 kandidaadi seast 26 parlamendiliikme valimiseks. Homme toimuvad valimised Tšehhis ja Iirimaal. Ametlikud tulemused teatatakse pühapäeval alates kell 24.00 (Eesti aja järgi).

EL28. Käesoleva ametiaja jooksul leidis meedias Euroopa Parlamendi tööd puudutavatest teemadest kõige rohkem kajastust õigusriigi olukord Ungaris, autoriõiguse eeskirjad, 2017. aasta arutelu olukorrast ELis ja Antonio Tajani valimine Euroopa Parlamendi presidendiks. Vaata lisaks siit.

TAANI. Kunstnikud kogu maailmast on korraldanud üleriigilise näituse pealkirjaga „It’s Urgent“, milles kommenteeritakse hetkeolukorda poliitikas. Näitust saab vaadata erinevates kohtades Taanis kuni juuni lõpuni ja kogu kollektsioon on üles pandud Heartlandi festivalil 30. maist – 1. juunini ja seejärel Charlottenbourgi kunstihalli hoovis 18. juunist – 11. augustini.

PRANTSUSMAA. “Seekord lähen valima” kampaania vabatahtlik Valérie Thatcher, kes kõndis märtsis ja aprillis 757 kilomeetrit Lyonist Brüsselisse, et kutsuda inimesi üles hääletama Euroopa Parlamendi valimistel, on 24. mail Pariisis, et osaleda Greta Thunbergi üleskutsel toimuval kliimarongkäigul.

LÄTI. Vangid üheksas Läti kinnipidamisasutuses olid ühed esimestest valijatest kolmapäeval, 22. mail, kui algas eelhääletus.

SLOVAKKIA: “Ärge laske neil, keda Euroopa ei huvita, meilt seda ära võtta!” - see on peamine sõnum Slovakkia näitlejate, koomikute ja räppari osalusel tehtud valimiseelses videos, mille taga on “Noored fašismi vastu” aktivistid.

See on mitteametlik teave eesmärgiga aidata ajakirjanikke Euroopa Parlamendi valimistega seonduvat kajastada.