skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
24/05/2019

Valimisuudised - 24. mai 2019

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad täna Tšehhis ja Iirimaal. Tšehhis valitakse 21 parlamendiliiget ja Iirimaal 11 parlamendiliiget. Homme toimuvad valimised Lätis, Maltal, Slovakkias ja teist päeva Tšehhis.

EL28. Videokaadrid Euroopa Parlamendi tegevusest, esikandidaatidest ja valimispunktidest saab alla laadida EP multimeediakeskuse veebilehelt.

EUROOPA. Kunstnikud ja aktivistid on loonud oma versioonid parlamendi teabelehest “Mida Euroopa minu heaks teeb?” . Vaata Hollandi arhitektide Rem Koolhaas'i ja Stephan Peterman’i videot The EU Costs You The Same As Netflix ja noorte teadlaste postitust blogis You&EU pealkirjaga “Õhtusöök ilma ELita”.

BULGAARIA. 525 professorit, õpetajat, kunstnikku, akadeemikut ja ajakirjanikku on kirjutanud avaliku kirja, kus kutsutakse kodanikke üles olema aktiivsed ja valima kandidaate, kes toetavad Euroopa väärtusi.

HOLLAND. Esimesed valimispunktid avati eile toimunud valimistel keskööl rongijaamas Castricumis. Haagis said inimesed valida trammis number 9. Valida sai ka valimispunktides, mis asusid kirikutes, ujulates, Lelystadi lennujaamas, muuseumides, restoranides ja spordiklubides.

IIRIMAA. Lisaks Euroopa Parlamendi valimistele ja kohalikele valimistele toimub Iirimaal 24. mail ka referendum lahutusi puudutavate seadusesätete üle ja rahvahääletus Cork’i, Limericki ja Waterfordi linnades otsevalitud linnapeade teemal.

PORTUGAL. ‘We are 28’ on laulu pealkiri, mille lindistasid kooliõpilased, kes võitsid ELi Euroscola võistluse. Laulus kutsutakse üles Euroopa Parlamendi valimistel osalema ja avaldatakse soovi, et Ühendkuningriik ELi jääks.

SLOVAKKIA. Ettevõtjad Slovakkias avaldasid videosõnumi ELi liikmeks olemise kasulikkusest. „Ettevõtted hoolivad Euroopast“ kutsub üles kindlustama globaalselt konkurentsivõimelist Euroopat, mis kaitseb demokraatlikke väärtusi.

SOOME. YLE avaldas “valimisboti”, et aidata noortel valijatel sobilik kandidaat leida.