skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Oktoober 2019

Euroopa Parlament esitleb filmi “Protsess. Venemaa riik Oleg Sentsovi vastu” (rež. Askold Kurov Eesti, Poola, Tšehhi 2017, 75 min).
Sahharov 2019 võitja
Ilham Tohti on Hiina uiguuri vähemuse õiguste eest võitlev uiguuri majandusteadlane. Ta pooldab dialoogi pidamist ja seisab piirkondlikku autonoomiat käsitlevate seaduste rakendamise eest Hiinas.
Parlamendiliikmed mõistsid hukka Türgi ühepoolse sõjalise sekkumise Kirde-Süürias, kutsudes Türgit üles oma väed Süüriast välja viima.
Parlamendiliikmed võtsid kolmapäeval vastu oma seisukoha ELi 2020. aasta eelarve kohta, öeldes, et see peab andma „kindla lähtepunkti uue põlvkonna ELi programmide käivitamiseks”.
Parlamendiliiikmed arutasid 17.-18. oktoobril toimunud ELi tippkohtumise järeldusi koos Junckeri ja Tuskiga.
Teisipäeva hommikul Jean-Claude Junckeriga toimunud arutelul tegid Euroopa Parlamendi liikmed kokkuvõtteid ametist lahkuva Euroopa Komisjoni tööst ja saavutustest.
Euroopa Parlament.
Päevakorras: Euroopa Komisjoni ametiaja hindamine, ELi riigi- ja valitsusjuhtide 17. - 18. oktoobri tippkohtumise tulemuste arutelu, Euroopa Liidu 2020. aasta investeeringute arutelu, arutelu ja hääletus Türgi sõjalise operatsiooni üle Kirde-Süürias, Albaania ja Põhja-Makedoonia Euroopa Liiduga ühinemise väljavaadete arutelu
Euroscola.
Selgusid Euroopa Parlamendi noorteprogrammi Euroscola 2020 I semestri võitjad!  
Euroopa Komisjon ja ELi liikmesriigid peavad tugevdama sotsiaalseid õigusi, esitades uued seadusandlikud ettepanekud ja tagades piisava rahastuse.
On selge oht, et ELi pikaajalise eelarve läbirääkimisi ELi Nõukoguga ei ole võimalik õigeaegselt lõpuni viia, hoiatavad parlamendiliikmed neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Välisriikide valimistesse sekkumine ohustab Euroopa demokraatlikke ühiskondi ja toob kasu ELi-vastastele, paremäärmuslikele ja populistlikele jõududele, hoiatavad Euroopa Parlamendi liikmed.