skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
14/10/2019

Järgmisel aastal avab Tallinnas uksed Euroopa Elamuskeskus

Täna hakati uue külastuskeskuse nime EL Maja fassaadile kinnitama

Euroopa Parlament laiendab Euroopa Maja esimest korrust, kus järgmisel aastal avatakse suur külastuskeskus. Lisaks laiendatakse juba olemasolevat konverentsiala. Uueks nimeks saab Euroopa Elamuskeskus.

  • Euroopa Elamuskeskus avatakse Tallinnas 2020. aastal;
  • Keskuse eesmärk on tuua interaktiivsete väljapanekute kaudu Euroopa Liit inimestele lähemale;
  • Tallinna Elamuskeskus on viies omalaadne ELi liikmesriikides. Lisaks kahele linnale, kus Euroopa Parlamendi töö põhiliselt käib, Brüsselile ja Strasbourgile, on külastuskeskused avatud juba Berliinis, Ljubljanas, Helsingis ning Kopenhaagenis.

2011 aastal avati Brüsselis Euroopa Parlamendi kompleksis külastuskeskus Parlamentarium. Külastuskeskus on interaktiivne ning tasuta väljapanekutega saab tutvuda Euroopa Liidu 24 ametlikus keeles. Parlamentariumist on tänaseks kujunenud üks Brüsseli kõige populaarsemaid külastuskohti, kus on käinud juba üle 2 miljoni inimese.

Koostöös Euroopa Komisjoniga tehti pilootprojektidena algust ka väiksemate sarnaste keskustega teistes ELi liikmesriikides ning tänaseks on need avatud juba neljas riigis. Eesti keskus on esimene Baltimaades.

Euroopa Elamuskeskus on ennekõike suunatud kooliõpilastele, kuid uusi teadmisi Euroopa Liidu kohta ja silmaringi arendavat tegevust leidub seal kõigile.

 

Lisateave:

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis

telefon: 6306969