skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
23/04/2020

Parlamendi president: eurooplased näevad vaeva, et ots otsaga kokku tulla. Vajame viivitamatult ühist reageerimist.

Euroopa Parlamendi president David Sassoli avaldus pärast kõnet virtuaalsel Euroopa Ülemkogul:

„Kodanikud jälgivad tähelepanelikult Euroopa valitsuste ja institutsioonide praegust tegevust. Me ei saa vajalikke samme edasi lükata. Jagame ühiselt vastutust kiirelt reageerida.

Peame kasutama kõiki olemasolevaid vahendeid, ennekõike majanduse taastumise kava koostamiseks. Peame aitama taastada töökohad ja majanduskasvu ning sama ajal kaitsma oma varasid. Peame seda tegema koos. Üksi pole keegi selleks suuteline. Vajame uut Marshalli plaani, kuid seekord peab seda rahastama Euroopa. Peame selle väljakutsega tegelema koos ja solidaarselt.

Selgitasin oma tänases kõnes riigipeadele ja valitsusjuhtidele, et sellest kriisist väljumiseks peame reageerima tõelise Euroopa kogukonnana. Peame sellest välja tulema tugevama ja ühtekuuluvama Euroopana. See on eriti oluline nende riikide jaoks, kes ei saa endale lubada seda, et majanduse taastamine ja ülesehitustöö tooksid kaasa täiendava eelarvepuudujäägi.

Pooldame ülesehitustöö rahastamist taastumise võlakirjade abil. Oleme juba teinud ambitsioonikaid ettepanekuid, ent ilmselt peavad Euroopa Liidu juhid tegutsema veelgi ambitsioonikamalt.”

 
 
Roberto CUILLO
Spokesperson of the President
(+32) 2 28 32494 (BXL)
(+33) 3 881 72340 (STR)
(+32) 470 89 25 92
roberto.cuillo@europarl.europa.eu