skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
07/05/2020

Tähistame üheskoos Euroopa päeva

Seitsekümmend aastat pärast Schumani deklaratsiooni on Euroopa vastakuti kriisiga, mis teeb ELi solidaarsuse olulisemaks kui kunagi varem.

9. mail Euroopa päeva tähistades meenutame, kuidas eurooplased tegid 1950. aastal ajalugu ning avaldame austust neile, kes teevad seda täna. Käimasoleva Covid-19 pandeemia kontekstis on 9. mai 2020 oluliseks võimaluseks, et tähistada ühtsust ja solidaarsust Euroopas.

Kuna traditsioonilise avatud uste päeva ürituse korraldamine ei ole sel aastal võimalik, korraldavad Euroopa Parlament ja teised institutsioonid digitaalse avatud päeva. See aitab tuua kriisi ajal inimesi kokku, rõhutades solidaarsustunnet ning tuues esile, kuidas Euroopa Liit aitab kriisi ajal.

Ürituse tippsündmuste hulka kuulub Euroopa Parlamendi presidendi David Sassoli osavõtt otseülekandes toimuvast arutelust ­laupäeva hommikul.

Euroopa päeva kavas on ka: Facebook live Euroopa Parlamendi asepresidentide Othmar Karasi ja Katarina Barleyga, videosõnumid fraktsioonide juhtidelt, virtuaalne külastus Brüsseli istungsaali ning paneelarutelu Schumanist ja tema nägemusest Euroopale. Saab nautida ka internetis toimuvat näitust, kus on esemeid parlamendi arhiividest.

Jälgi Parlamendi ühepäevast üritust Facebookist (ürituse kirjeldust uuendatakse täpse programmiga) ning Euroopa Parlamendi kodulehelt.

Lisateave
 
Ajaloolised audiovisuaalsed materjalid
Jälgi otseülekandeid