skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
09/03/2020

Pressiteade: Tänasest on Tallinnas avatud Euroopa Elamuskeskus

Tänasest on üksikkülastajatele avatud uus kaasaegne Euroopa Liidu haridus- ja teavituskeskus. Tallinna kesklinnas, Euroopa Liidu Majas asuv Euroopa Elamuskeskus on ennekõike suunatud kooliõpilastele, aga oodatud on kõik, kes soovivad teada, kuidas Euroopa Liit toimib.

Foto: Arno Mikkor
Foto: Arno Mikkor

Teavet pakutakse interaktiivsel moel. Näiteks saab kolmemõõtmelisel Euroopa kaardil ning seintel olevatel videoekraanidel valida Euroopa Liidu tegevuse kohta huvipakkuvat vaatamist enam kui saja klipi hulgast.

360° kinos jookseb lühifilm Euroopa Liidu tekkimisest, ajaloost ning tänastest väljakutsetest.

Meedialaudade abil saab tutvuda Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni ülesannete ja igapäevatööga, leida reaalajas uudiseid Euroopa Liidus toimuva kohta ning otsida vajalikku teavet.

Fotoseinal saab teha selfi ja seda soovi korral jagada kas sõprade või teiste riikide sarnaste keskuste külastajatega.

Gruppidele pakutakse võimalust kogeda interaktiivse matkemängu kaudu Euroopa tasandil otsuste tegemist, asudes ise Euroopa Parlamendi liikme rolli.

Keskuse väljapanek on esitatud Euroopa Liidu 24 ametlikus keeles, sissepääs ning matkemängus osalemine on tasuta ning juurdepääs keskusele on tagatud ka liikumispuuetega külastajatele.

Euroopa Elamuskeskus on avatud esmaspäevast reedeni kell 10-18 ning laupäeval kell 10-15. Grupikülastusi ja matkemänge saab broneerida e-kirja teel info@euroopaelamus.eu või helistades
630 6955.

 

Taust

Tallinnas asuv Euroopa Elamuskeskus on viies omalaadne ELi liikmesriikides. Lisaks kahele linnale, kus Euroopa Parlamendi töö põhiliselt käib, Brüsselile ja Strasbourgile, on sarnased külastuskeskused avatud juba Berliinis, Ljubljanas, Helsingis ning Kopenhaagenis.

2011 aastal avati Brüsselis Euroopa Parlamendi kompleksis külastuskeskus Parlamentarium. Sellest on tänaseks kujunenud üks Brüsseli kõige populaarsemaid külastuskohti, kus on käinud juba üle 2 miljoni inimese.

Koostöös Euroopa Komisjoniga tehti pilootprojektidena algust väiksemate sarnaste keskustega teistes ELi liikmesriikides ning tänaseks on need avatud juba viies riigis, sh nüüd ka Eestis.

 

Lisainfo:

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis
630 6969
eptallinn@europarl.europa.eu