skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Detsember 2016

Viisasüsteem.
Neljapäeval parlamendi toetuse saanud tõhustatud viisavabaduse peatamise mehhanismi alusel saab viisanõude kolmandate riikide kodanikele sisse viia kiirendatud korras, kui esineb suurel määral viisavabaduse tingimuste eiramist või tekib oht sisejulgeolekule.
Eesti endine peaminister Juhan Parts saab Euroopa Kontrollikoja liikmeks. Juhan Parts oli Eesti riigikontrolör aastatel 1998 - 2002, peaminister 2003-2005 ning majandus ja kommunikatsiooniminister  2007-2014.
Nadia Murad ja Lamiya Aji Bashar.
Selle aasta Euroopa Parlamendi Sahharovi mõttevabaduse auhind antakse üle teisipäeval kell 13 (Eesti aja järgi) Euroopa Parlamendis toimuval tseremoonial. Auhinna saavad Iraagi jeziidi kogukonna eestkõnelejad Nadia Murad ja Lamiya Aji Bashar, naised, kes kannatasid Islamiriigi seksuaalvägivalla all.
Päevakorras: Jeziidide eestkõnelejad Nadia Murad ja Lamiya Aji Bashar saavad 2016. aasta Euroopa Parlamendi Sahharovi auhinna, hääletatakse Juhan Partsi Euroopa Kontrollikoja liikmeks saamist, uued reeglid raudteeteenuste parandamiseks.
Euro.
Saadikud tagasid läbirääkimistel rohkem rahalisi vahendeid noorte tööhõive edendamiseks ning väikeettevõtete, transpordiprojektide, teadusarenduse ja Erasmus+ jaoks. Kulukohustuste kogusummaks on 2017. aasta eelarves kehtestatud 157,8578 miljardit eurot ja maksete kogusummaks 134,49 miljardit eurot.