skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
04/05/2016

Karl Suure noorteauhinna võitis Itaalia projekt

Karl Suure 2016. aasta noorteauhinna võitis Itaalia projekt InteGREAT, mille eesmärgiks on toetada põgenike lõimumist.

Karl Suure Euroopa noorteauhind 2016
Karl Suure Euroopa noorteauhind 2016
 .

Saksamaal Aachenis 3. mail toimunud auhinnatseremoonial tunnustati teise ja kolmanda koha vääriliseks vastavalt Kreeka ja Ühendkuningriigi noorteprojektid. Eestit esindas noorteauhinnal Skype'i vahendusel toimiv raamatuklubi.

InteGREAT on Itaalia AIESECi projekt, mis koondab noored kogu Euroopast eesmärgiga toetada põgenike integreerumist ühiskonda. Projekti on kaasatud rahvusvahelised vabatahtlikud, vabaühendused ja kohalikud kogukonnad. Üheskoos korraldatakse seminare, töötube ja muid üritusi.

Teise koha pälvis Kreeka tudengite poolt tahvelarvuti tarbeks loodud mäng, kus peategelaseks on Karl Suur. Frangi riigi rajaja ja Euroopa ühendaja panid mängu sisse Larissa linna Pirgetose ülikooli üliõpilased.

Kolmanda koha pälvis Ühendkuningriigist alguse saanud Euroopa Noorte Nõukogu (Young European Council, YEC). Korra aastas toimuv rahvusvaheline konverents toob kokku noored, kes huvituvad Euroopa Liidu tulevikust ja poliitikakujundamisest. YEC2015 toimus novembris Brüsselis, kus arutleti migratsioonipoliitika, kliimaküsimuste ja tööhõive üle.

Eestit esindas noorteauhinna konkursil Tallinna Keskraamatukogu korraldatav Skype raamatuklubi, kus kirjandusteoste üle arutlevad läbi veebi eri riikide noored.

Karl Suure noorteauhind

Noorteauhinda annavad üheskoos välja Euroopa Parlament ja Saksamaal Aachenis asuv Rahvusvaheline Karl Suure Auhinnafond. Auhinnaga tunnustatakse projekte, mis parandavad üksteisemõistmist, soodustavad ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ja esitavad praktilisi näiteid selle kohta, kuidas eurooplased elavad ühtse kogukonnana.

Kolm parimat projekti pälvivad vastavalt 5000, 3000 ja 2000 eurot auhinnaraha, samuti saavad projektide korraldajad küllakutse Euroopa Parlamenti.

 

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi koduleht: http://www.charlemagneyouthprize.eu
#ECYP2015 @EUyouthPrize