skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
11/05/2016

Türgi viisavabadus, Dublini määrus ja Schengeni taastamine

Euroopa Parlamendi istung
Euroopa Parlamendi istung

Viisavabadus Türgi kodanikele, rändeküsimused ja pagulaskriisi mõju Schengeni ala sisepiiridele on peamisteks teemadeks kell 15.00 (16.00 Eesti aja järgi) algavas kolmes arutelus Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi ja volinik Dimitris Avramopoulosega.

Saadikud annavad arutelul oma hinnangu Euroopa Komisjoni esitatud Dublini määruse muutmise ettepanekule, mis paneb paika  liikmesriikide vastutuse  varjupaigataotluste menetlemise eest. Seejärel arutavad saadikud ELi Nõukogu ja Euroopa Komisjoni esindajatega, kuidas taastada Schengeni ala täielik funktsioneerimine pärast seda, kui mitmed liikmesriigid on taastanud kontrollid ELi sisepiiridel.

Orienteeruvalt kell 18.00 (19.00 Eesti aja järgi) algaval arutelul esitavad saadikud oma seisukohad Türgi kodanikele viisavabaduse andmise küsimuses. 4. mail esitas Euroopa Komisjon ettepaneku vabastada Türgi kodanikud viisanõudest, kuigi Türgi pole veel täitnud kõiki ELi eeltingimusi. Parlamendi fraktsioonide juhtide sõnul nõuavad , saadikud kõikide ELi eetingimuste täitmist, enne kui töö viisavabaduse kehtestamist puudutava seadusloome ettepanekuga saab alata.

Viisavabaduse kehtestamise meetmed peavad läbima seadusloome kaasotsusmenetluse Euroopa Parlamendis ja ELi Nõukogus.

 

Otseülekanne arutelust järgmistel viidetel:

EP Live ja EbS+.

 

Jaan Soone

Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu