skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
04/10/2016

Parlament hääletab teisipäeval leppe ratifitseerimist ELi poolt

COP21Euroopa Parlament hääletab nõusolekut Pariisi kliimakokkuleppe ratifitseerimiseks ELi poolt.
Pariisi kliimakokkulepe 2015© European Union 2015 - EP.

Euroopa Parlament hääletab teisipäeva lõunaajal, et anda oma nõusolek Pariisi kliimakokkuleppe ratifitseerimiseks ELi poolt.

Hääletus toimub pärast ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni kõnet ja seejärel toimub allkirjastamistseremoonia, millel osalevad Prantsusmaa keskkonnaminister ja COP21 president Ségolène Royal, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Euroopa Parlamendi president Martin Schulz. Sõnavõttudega osalevad samuti parlamendi fraktsioonide esimehed.

Pärast tseremooniat toimub pressikonverents, kus osalevad Ban Ki-moon, Ségolène Royal, Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker.

Toimetajatele

Kui Euroopa Parlament on andnud oma nõusoleku teisipäeval toimuval hääletusel, saab ELi Nõukogu kiireloomulise kirjaliku menetlusega vastu võtta ratifitseerimise otsuse, et EL ja seitse riikliku ratifitseerimisprotsessi lõpetanud ELi liikmesriiki saaksid ratifitseerimisinstrumendid üle anda ÜRO peakorteris New Yorgis sel reedel 7. oktoobril.

Seitse tänaseks riikliku ratifitseerimisprotsessi lõpule viinud ELi liikmesriiki on Ungari, Prantsusmaa, Slovakkia, Austria, Malta, Portugal ja Saksamaa. Nende seitsme liikmesriigi kasuhoonegaaside heide annab kokku ca viis protsenti maailma kasvuhoonegaaside heitest. Euroopa Liidu riigid annavad kokku ca 12 protsenti maailma kasvuhoonegaaside heitest.

Pariisi kliimaleppe jõustumiseks peavad vähemalt 55 COP21 konventsiooniosalist, kelle kasvuhoonegaaside heide moodustab kokku  vähemalt 55 % maailma kasvuhoonegaaside heitest, andma ÜRO-le hoiule oma ratifitseerimis-, vastuvõtmis-, heakskiitmis- või ühinemiskirja. Tänaseks on seda teinud 62 konventsiooniosalist, kelle kasvuhoonegaaside heide annab kokku 51.89% maailma kasvuhoonegaaside heitest.

Leppe ratifitseerimisel ELi poolt jõustub see Marrakeshis toimuva COP22 kliimakonverentsi ajaks, mis toimub 7-18. novembril 2016.

Otseülekannet arutelust saab vaadata EP Live ja EbS+ vahendusel.

Otseülekannet pressikonverentsist saab vaadata järgneval siit.

 

Lisainfo

EP Live

EbS+ (04.10.2016)

Intervjuu Giovanni La Viaga (29.09.2016): ”Teeme tööd Pariisi kliimaleppe kiire jõustumise nimel”

EPRS taustainfo

AV materjalid

 

Jaan Soone
Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu