„Hulgimüügiettevõtted leidsid võimaluse jätkata laialdase tootevaliku pakkumist, ehkki transport ja logistika olid keerulised.“

Centro Agroalimentare Roma Hoolitses selle eest, et kõigil roomlastel oleks kriisi ajal ligipääs toitainerikkale toidule. Itaalia, Rooma

Koroonakriisi saabudes saime aru, kui paljusid asju olime varem võtnud iseenesestmõistetavana. Igapäevase toidukraami ostmine on üks lihtne näide: kuidas osta toitu, kui linnas kehtivad liikumispiirangud ja enamik toidupoode on suletud? Roomas võisid linnakodanikud Centro Agroalimentare Roma peale kindlad olla. „Kriisi ajal kasvas nõudlus puu- ja köögiviljade järele,“ ütlevad konsortsiumiliikmed. „Ümbruskaudsed turud jätkasid tööd ja me suutsime neid varustada elementaarse kohaliku toidukaubaga, mis rahuldasid piirangute tõttu kodus olijate vajadused.“ Konsortsium tegi aga veel rohkem. Nähes, et osal elanikkonnast ei olnud mitmekesise toidu ostmiseks piisavaid vahendeid, annetas konsortsium koostöös kohalike teenusepakkujate ja muude organisatsioonidega ainuüksi 2020. aasta märtsis ja aprillis 2 miljonit portsjonit toitu. Tegevust koordineeriti veebipõhiselt teemaviite #KoosSaameHakkama all ja tegevus märgiti ära ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni poolt.

„Me oleme alati sotsiaalse ebavõrdsuse vastu võidelnud!“

QuestaèRoma Korraldas videokampaania, et õpetada inimesi COVID-19 vastaseid abinõusid järgima Itaalia, Rooma

Kui Itaalias piirangud kehtestati, olid inimesed suures segaduses. Valitsuse juhtnöörid ei olnud alati selged ning need muutusid nii ruttu, et inimestel oli raske järge pidada. Kultuuri- ja spordiühendus QuestaèRoma (See on Rooma) pani seda tähele ning tuli inimestele selgitustega appi. „Oleme oma ühendusega alati sotsiaalse ebavõrdsuse vastu võidelnud! Korraldame kampaaniaid, kultuuri- ja muusikaüritusi ning juhime tähelepanu nn sotsiaalsetele vähemustele. COVID-19 põhjustatud olukorras pidasime vajalikuks jagada kõikidele kasulikku ja arusaadavat teavet,“ jutustavad rühmaliikmed. QuestaèRoma koostas inimestele reeglite tutvustamiseks itaaliakeelse videopöördumise. Vabatahtlike abiga tõlgiti see veel ka näiteks volofi, inglise, prantsuse, albaania ja rumeenia keelde ning üldjoontes pälvis kampaania Itaalias suurt kiitust.

„Kuidas peaks keegi neli kuud 735 euroga ära elama?“

Giuliano Elas neli kuud ilma igasuguse palgata ning tegi vabal ajal vabatahtlikku tööd. Itaalia, Reggio Emilia

Mida teeksite teie, kui teil oleks 11-aastane tütar, kellega tuleb neli kuud ilma igasuguse sissetulekuta ära elada? Enamik inimesi satuks arvatavasti paanikasse. Giuliano otsustas aga pühenduda loodusele ning teha ka vabatahtlikku tööd ja jagada ümbruskonna elanikele maske. „Ma töötasin lintkonveiereid tootvas ettevõttes, aga meil kästi 3. märtsil töö lõpetada. Firma pidi uksed kinni panema ja töötajad vallandama. Koondamisraha sain ma alles mai alguses. Seda oli 735 eurot, millest läksid veel maksud maha. Pärast seda ei olnud mul üldse mingit sissetulekut. See on olnud väga keeruline periood,“ nendib Giuliano. EL üritab selliseid olukordi igati ära hoida. Töökohtade säilitamiseks on eraldatud 100 miljardit eurot, puudustkannatavatele inimestele on antud toidu- ja materiaalset abi ning tervishoiu, ettevõtete ja töötajaskonna toetamiseks on kasutusele võetud 37 miljardit eurot struktuurifondide vahendeid.

„Raamatute annetamine on üks viis, kuidas karantiini ajal puudustkannatavaid peresid toetada“

Giuseppina ja Gianfranca Jagavad lugemismaterjali peredele, keda COVID-19 kriis eriti tugevalt tabas. Itaalia, Milano

Jaapani keeles on olemas sõna „kifubon“, mis tähendab raamatute annetamist. Seda nime kannab ka 2019. aastal Hispaaniasse, Prantsusmaale, Saksamaale ja Itaaliasse jõudnud rahvusvaheline projekt, mille kaudu annetatakse heategevusorganisatsioonidele raamatuid. COVID-19 puhangu ajal annetas rahuaktivist Prem Rawat projektile enam kui 10 000 eksemplari oma teosest „Splitting the Arrow: Understanding the business of Life“. Raamat on oluline, sest mõjutas Euroopa Parlamendi presidendi kaasosalusel kirjutatud rahudeklaratsiooni Pledge to Peace. „Raamatu lühikesed ja naljakad lood rõhutavad selle positiivset sõnumit kaasamisest, sisemisest tugevusest, võimalusest teha õigeid valikuid ning meie kõigi sisemisest rahust,“ selgitab Giuseppina. Need jagati paljudele koroonapandeemia tõttu raskesse olukorda sattunud inimestele, nii täiskasvanutele kui ka lastele.

„Nüüd tean, mida tähendab tugev ja ühtne Euroopa“

Joe Päästis koos Itaalia spetsialistidega koroonapatsientide elusid Itaalia, Lecco

ELi hädaolukordadele reageerimise koordineerimiskeskus aitas saata Itaalia tervishoiutöötajatele abiks Rumeenia meditsiinirühma. Seda juhtis major Joe Stroescu ja rühm võitles enam kui kaks nädalat Itaalia spetsialistidega õlg õla kõrval koroonapatsientide elude eest. Rühm koosnes kolmest meditsiiniõest ja 11 arstist, kelle hulka kuulusid kopsuspetsialistid, anestesioloogid ning intensiivravi ja erakorralise meditsiini eksperdid. Kõigepealt läbisid nad kolmepäevase Itaalia tervishoiusüsteemi käsitleva koolituse, seejärel panid nad selga kaitseriietuse ja hakkasid ravima patsiente Lecco ja Merate linnas Lombardias. Joe ütleb: „Ei ole oluline, kust me pärit oleme. Elus on oluline vaid see, mida teeme, ning keerulistel aegadel on oluline kokku hoida ja üksteist aidata, sest selle lahingu saab võita vaid üheskoos.“ Lõpetuseks märkis Joe aga järgmist: „Solidaarsus on päästnud palju elusid ja näitab, mida EL tegelikult väärt on.“ Enam õigemini ei saakski öelda!

„Aitame kohalikke kogukondi ja tervishoiuteenistusi“

Antonio ja Francesco Valmistavad 3D printeriga hingamisaparaatide ventiile Itaalia, Varese

Antonio Piscia töötab Euroopa Komisjoni Itaalias asuvas Teadusuuringute Ühiskeskuses ja valmistab tavaliselt teadlastele seadmete eriosasid. Kui aga laboratooriumid pandeemia tõttu suleti, hakkas ta valmistama hoopis hingamisaparaatide ventiile. Antonio kolleeg Francesco Scaffidi-Argentina viis esimesed 22 elupäästvat ventiili 15. aprillil ühte Vareses asuvasse haiglasse. „Teadusuuringute Ühiskeskuse teadlased töötavad paljude koroonakriisiga seotud aspektidega. Kõigil keskuse tehnilistel ja tugitöötajatel on hea meel kohalikke kogukondi ja tervishoiuteenistusi aidata,“ sõnab Antonio. Teadusuuringute Ühiskeskuse Belgias, Saksamaal ja Madalmaades töötav personal toetab samuti kohalikke kodukondi ja tervishoiuteenistusi meditsiiniseadmete ja muude tarvetega. „Tahame kohalikule kogukonnale ja kaaskodanikele näidata, et nad lähevad meile korda ja et me toetame neid nii, nagu saame,“ kinnitab keskuse juhataja Rien Stroosnijder.

„Kohandusime olukorraga ja jätkasime töötamist!“

Maurizio Korraldas oma ettevõtte tootmisliinid maskide valmistamiseks ümber ja annetas toodetud maskid kohalikule omavalitsusele Itaalia, Reggio Emilia

Koroonapandeemia tõttu järsku tekkinud vajadus maskide ja muude kaitsevahendite järele nõudis Euroopa tööstussektorilt enneolematut kohanemisvõimet. „Logistikud pidid kogu meie töökorralduse ümber mõtlema, aga see tuli meil hästi välja! Me oleme paindlikud, meie kasuks räägib digitaalne tarneahel ning meie juhtimissuutlikkus võimaldab meil praeguste vajadustega toime tulla ja ka edasi tulevikku vaadata,“ hindab Maurizio. Tema ettevõte asus kohe rõivaste tootmisliine maskide tootmiseks ümber kohandama. „Me taotlesime ka piirkondlikku rahastust, aga ei ole veel vastust saanud. Küll aga annetasime me kohalikule omavalitsusele 3500 maski,“ räägib Maurizio.

„Meie oleme kohal ja aitame kriisiga toime tulla!“

Francesco, Chiara ja Rosario Itaalia Punase Risti algatuse „Pronto Spesa“ vabatahtlikud teevad riskirühmadesse kuuluvate inimeste eest sisseoste ja toimetavad neid kohale Itaalia, Certaldo

Certaldo linnas Itaalias on ilmselt kõik näinud toidupoodide riiulite vahel Punase Risti vabatahtlikke. Tegemist on algatusega „Pronto Spesa“, mille raames toimetatakse abivajajatele koju eluks vajalikke kaupu. Vabatahtlike hulka kuuluvad ka Francesco, Chiara ja Rosario, kes ühinesid projektiga pärast tervishoiuministeeriumi üleüldist soovitust rahvarohkeid kohti vältida. „Certaldo Punase Ristiga võttis ühendust väga palju perekondi,“ räägivad nad. „Me lihtsalt pidime aitama!“ Punase Risti vabatahtlikud töötavad rühmades ning nad tunneb ära vormiriietusest, millele lisaks kannavad nad ka vajalikku kaitsevarustust. Neile laekub abipalveid iga päev ning vabatahtlike põhieesmärk on aidata kõige suuremas ohus olijaid, st eakaid, puudega inimesi ja puuduliku immuunsüsteemi tõttu riskirühma kuulujaid.

„Kõige olulisem on toetada ja abistada neid, kes seda kõige enam vajavad!“

Marco Tegutseb vabatahtlikuna Itaalia Punase Risti algatuses Tempo della gentillezza ja näitab, et kriisi ajal loeb iga žest. Itaalia, Rooma

Tempo della gentillezza on Itaalia Punase Risti käivitatud üleriigiline algatus, mille raames pakuvad sajad vabatahtlikud COVID-19 kriisi tõttu kõige rohkem hätta sattunutele elementaarseid teenuseid. Näiteks viiakse abivajajatele koju toiduaineid ja ravimeid. Marco D’Amico lööb vabatahtlikuna kaasa Roomas. „Siin pildil valmistatakse saadetisi ette,“ selgitab ta. „Ma olen siiralt veendunud, et COVID-19 kriisi ajal on abivajajate toetamine ja abistamine hädavajalik.“ Itaalia Punane Rist leiab lisaks, et seda tuleb teha ka arukalt, ohutult ja südamega. Iga meie žest loeb, kas või kiirabiauto aknale jäetud toetuskirjake, maskide ja kaitseklaasi annetamine või haiglatöötajatele viidud hommiku- või õhtusöök... Ning majandus tuleb uuesti käima lükata, et luua pärast Covid-19 pandeemiat keskkonnasõbralik, digitaalne ja vastupidav Euroopa. Selle eest peab hoolitsema ELi uus ambitsioonikas pikaajaline eelarve. Vaata lähemalt: https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/priorities/eu-s-long-term-budget

„Tühi kõht karantiini ei tunnista.“

Mircea Aitab toiduainete ülejääke ära kasutada. Itaalia, Pescara

Itaalia toidupank Banco Alimentare Onlus on aidanud juba 1,5 miljonit abivajajat, jagades toiduainete ülejääke 7500 heategevusorganisatsioonile. Nõudlus toiduabi järele on Itaalias COVID-19 pandeemia ajal viimase paari kuuga kasvanud 40%, mõnes piirkonnas aga koguni üle 60%. Toidupank on oma tööd jätkanud, teades, kui tähtis see inimestele praegusel keerulisel ajal on. Euroopa Liidu abiga tegutsev Banco Alimentare Onlus on tänavu laiali jaganud juba 30 000 tonni toitu. Selle töötajad osalevad aktiivselt toidu jagamisel, jälgivad, et inimesed hoiaksid järjekorras vajalikku distantsi ja kinnitavad neile, et igaühele jagub midagi. „Meid tabas lausa solidaarsuse hiidlaine“, ütleb toidupanga president Giovanni Bruno. „Haiguspuhangu ajal on vabatahtlike teotahe veelgi kasvanud. See on hämmastav. Praegu on meie kohus aidata rohkem, mitte vähem“, kinnitab Salernost pärit vabatahtlik Maria.

„Teadmine, et tegemist on esimese Euroopas nakatunud inimesega, aitas meil palju nakatumisi ära hoida.“

Annalisa Avastas esimese Euroopas nakatunu. Itaalia, Codogno

20. veebruaril tegi doktor Annalisa Malara otsuse, mis päästis Mattia Maestri ja paljude teiste eurooplaste elu ning aitas pandeemiale piiri panna. Esimene Euroopas koroonaviirusesse nakatunu oli 37-aastane teadur Mattia, kes oli noor ja sportlik, aga haigestus siiski raskesti. Kui ükski analüüs tema haiguse põhjust ei näidanud, otsustas Annalisa teha ka koroonaviiruse testi. Nüüd on selge, et tema avastuse kiire avalikustamine aitas võtta Itaalias ja mujal Euroopas tarvitusele vajalikud ennetusmeetmed ja abinõud. Annalisa hinnangul on pandeemia peatamiseks kõige tähtsam riikide solidaarsus ja teaduskoostöö. „Loodetavasti näevad minu näitel kõik, kui oluline on teha oma tööd hoolikalt ja südamega, olgu see siis mis tahes. Ühtlasi loodan ma väga, et Euroopa muutub veelgi ühtsemaks ja tugevamaks, sest sellise kriisi saab lahendada ainult ühise ja keskse reageerimisega.“

„Väärinfo tuleb kummutada ning selleks tuleb leida lihtne ja hea viis!“

Sarah Itaaliast pärit Sarah toetab vaba ja sõltumatut meediat. Itaalia, Rooma

Praegu on Euroopas informatsiooni levitamine raske ja õige info leidmine veelgi raskem. Pandeemia puhkedes hakkas Sarah tootma tasuta netisaadete sarja „Coffee al Fly“, milles käsitleb mitmesuguseid teemasid alates suhtlemisdistantsi hoidmisest ning lõpetades finantsnõuannete ja Euroopa suveräänsusega. Ta arutab iga nädal sõprade ja kolleegidega läbi kõik värsked uudised ning püüab jõuda sündmuste tegeliku tuumani. Seejärel püüab ta selgitada inimestele COVID-19 kriisis tehtud riiklike otsuste tagamaid. Euroopa Parlamendi liikmed on juba teinud ettepaneku luua üleeuroopaline infokeskus, et inimestel oleks kindel allikas, kust leida kontrollitud ja faktipõhist teavet. Samuti on sotsiaalmeedia ettevõtetel kästud väärinfo ja viha õhutavad avaldused kõrvaldada. Sarah’ netisaated aga julgustavad inimesi, kummutavad levinud väärarusaamu ning aitavad säilitada erakordsel ajal rahu ja solidaarsust.

„Hakkasime rõivaste asemel maske tootma, sest nii oli vaja.“

Anna Võtab tööle ebakindlas olukorras naisi tootma korduvkasutatavaid maske. Itaalia, Verona

Anna on projekti Quid Impresa Sociale asutaja ja tegevjuht. See projekt pakub kaitsetutele naistele võimalust teha ringlussevõetud materjalidest tooteid. Aprillis hakkasid nad tootma spetsiaalsest niiskust imavast ja antimikroobsest materjalist maske, mida saab kuni 15 korda pesta. Et seda tüüpi maske toota, pöördusid nad Itaalia riiklikul tervishoiuinstituudi poole ja said vajaliku tõendi, mis tunnistab nende toodangu esimese kategooria meditsiiniseadmeks. Koostöös Itaalia kooperatiivide kutseorganisatsiooniga Legacoop on see üks paljudest ühisettevõtmistest, et viiruse levikut tõkestada.

„Tulevik on meie kätes – pangem käed tööle!“

Isinnova 3D-printimine, maskid, ventiilid ja meditsiinivarustus. Itaalia, Brescia

Itaalia disainifirma Isinnova tuli appi kohalikule haiglale, kus nappis hapnikumaskide ventiile. Firma töötas välja prototüübi ja asus tootma uusi ventiile 3D-printeriga, selleks kulus vaid mõni tund. Tooteinfo on avalik, nii et igaüks võib 3D-printeriga haiglate jaoks ventiile printida. Lisaks on disainifirma teinud koostöös arstidega snorgeldamismaskidest meditsiinilisi maske, et rahuldada haiglate suurt nõudlust töötajate kaitsevahendite järele.

„Teeme teoks!“

Massimo Toodab oma 450 uue töötajaga kaitsemaske. Itaalia, Bologna

Massimo ja tema ettevõtte GVS on olnud COVID-19 vastases võitluses suureks abiks. Nad on pidevalt suurendanud hädavajalike kaitsemaskide toodangut ja laiendanud tootmisvõimalusi, et keskenduda isikukaitsevahenditele ja meditsiinilistele filtritele eelkõige Itaalia turu jaoks. GVS teeb koostööd Bologna Ülikooliga, testib meedikutele mõeldud maske, uurib puhastamisprotsesse ja käivitab digitaalse haridusprojekti. Euroopa Liit toetab sellise meditsiinivarustuse tootmist. Elanikkonnakaitse mehhanismi raames loodi esimene rescEU meditsiinitarvete varu, mis hõlmab ka kaitsemaske. Seda varu saavad kasutada kõik liikmesriigid.

„Selleks, et restoranid ka homme uksed avaksid, tuleb neid kohe aidata“

Global Shapers Toetab restorane ja kohvikuid Itaalia, Rooma

COVID-19 leviku tõkestamiseks pidid paljud ettevõtted oma uksed sulgema. Seetõttu on arvukad restoranid ja kohvikud nüüd majanduslikes raskustes. Global Shapers Rome lõi Itaalia toitlustuskohtade toetamiseks veebiplatvormi Save One Seat, mis vahendab restoranide söögikuponge. Inimesed ostavad lehelt oma lemmikrestoranide õhtusöögivautšereid, mida saab kasutada siis, kui kriis on lõppenud. Nii saavad ettevõtted jooksevkulude katteks kohe raha ning restoranikülastajad võivad hakata sõprade ja perega õhtusööke planeerima. Ka EL toetab raskustesse sattunud ettevõtteid. Näiteks eraldas Euroopa Investeerimisfond 8 miljardit eurot selleks, et toetada vähemalt 100 000 haiguspuhangu tõttu kannatanud ettevõtet.

„Ma aitan haiglatel saada COVID-19 tuvastamiseks kõige paremaid vahendeid“

Claudio Õpetab tervishoiutöötajaid molekulaardiagnostikat kasutama Itaalia, Rooma

COVID-19 puhangu lõpetamiseks peame meie, eurooplased, praeguses tõsises ja kiirelt arenevas olukorras kokku hoidma. Claudio kasutab viirusepuhangu vastu võitlemiseks oma innovatiivseid teadmisi molekulaarbioloogia ja teaduskonsultatsiooni vallas. Ta töötab ettevõttes Servizi Diagnostici, mis on spetsialiseerunud laborite diagnostikavahendite levitamisele. Nii toetab ta Euroopa tervishoiutöötajaid. Liikmesriikide koostöö hõlbustamiseks võeti ELi tasandil vastu piiriüleseid terviseohte käsitlev otsus, mis võimaldab korraldada meditsiinivahendite soetamiseks ühishankeid. Nii tagatakse meditsiinitarvikute õiglane hind ja võrdne jaotamine kõigi eurooplaste huvides.

„Ma otsin lahendusi. Iseenda, oma sõprade ja kogu Euroopa jaoks“

Giuseppe Töötab innovatiivsete teadusuuringute abil välja elupäästvaid ravilahendusi Itaalia, Ancona

Fragagnanost pärit Giuseppe Bungaro võitis kõigepealt Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursi ja pälvis seejärel ka saja parimast parima itaallase auhinna 100 Eccellenze Italiane. Giuseppe mõtles rõhukambris toimuvast hapnikuravist inspiratsiooni saanuna välja viisi, kuidas hoida ära viirusliku kopsupõletikuga kaasnevaid hingamisteede ränki kahjustusi ja leevendada haigussümptomeid. EL püüab teadlasi olemasolevate teadustöö rahastamise vahenditega vaktsiini kiirel väljatöötamisel ja uuringutes igati toetada. Näiteks plaanitakse eraldada programmi „Horisont 2020“ raames 17 valitud teadusprojektile kokku 47,5 miljonit eurot, et viirust põhjalikumalt tundma õppida ja selle kliinilist haldamist parandada.

„Kriisiga võitlevad arstid vajavad lihtsasti kasutatavaid, täisautomaatseid ja tehisintellektil põhinevaid seadmeid“

Filippo ja Marco Arendavad välja uut tehnoloogiat, mis aitab COVID-19 patsientidel hingata Itaalia, Parma

Covid-19 põhjustab inimestel õhupuudust ja mõningatel juhtudel ka tõsiseid hingamisraskusi, mis võib olla väga hirmutav kogemus. Kuna hingamisaparaate napib praegu kõikjal, töötas Marco ja Filippo idufirma Omnidermal välja oma alternatiivse hingamisaparaadi. Marco ja Filippo loodavad, et nende teadmised meditsiiniseadmete väljatöötamise ja farmaatsiatööstuse protsesside automatiseerimise kohta aitavad COVID-19 patsientidel ja haigusest paranejatel hõlpsamalt hingata. Euroopa tervishoiualane koostöö väljendub muu hulgas aga ka innovatiivsete ravimite algatuses. See aitab kiirendada ravimite väljatöötamist, koguda uusi teadusandmeid ning teha ressursse teadusringkondadele kättesaadavaks. Teatud projekte ongi juba patsientide ravis edukalt kasutatud.

„Koos oleme tugevamad!“

Kiirabi vabatahtlikud Valmistuvad Itaalias Emilia Romagna maakonnas uueks tööpäevaks kiirabis Itaalia, Parma

Kogukonnaorganisatsioonid on neil rasketel aegadel kogu Euroopas väga abivalmiks osutunud. Üks säärastest on ANPAS Emilia Romagna, mis tegeleb ühes Itaalia suuremas viiruskoldes erakorralise meditsiiniabi andmisega. Organisatsiooni tööle aitab kaasa Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi raames loodud rescEU algatus, mis võimaldab riikidel saada kiiresti vajalikke meditsiinitarbeid. Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi raames loodud esimest rescEU meditsiinitarvete varu saavad kasutada kõik liikmesriigid ning see hõlmab näiteks ka hingamisaparaate ja kaitsemaske.

„Jah, ma kardan. Me kõik kardame. Aga just see hirm sunnibki meid paigale jääma ja võitlema!“

Claudia Töötab Milano haiglas erakorralise COVID-19 osakonna arstina Itaalia, Milano

Claudia on gastroenteroloog, kes töötab praegu Milano haigla Fatebenefratelli Sacco erakorralises COVID-19 osakonnas. COVID-19 osakondi on seal kokku neli ning Claudia osakonnas viibivad need patsiendid, kelle olukord on kõige raskem ja ebastabiilsem. Suur osa tema 40 patsiendist on hingamisaparaatide all ja paljud neist viiakse edasi üle intensiivravi osakonda. Nagu paljud teisedki arstid Euroopa eri paigus, pidi Claudia oma töö kujunenud olukorra tõttu ümber korraldama. Selleks et meditsiinitöötajaid keerulises töös toetada, eraldas Euroopa Liit Euroopa haiglatele lisaraha ning püüab ka meditsiinitarvikute tagavara suurendada. Selleks on esitatud ettevõtjatele tootmisüleskutseid ja peetud ka hankeläbirääkimisi.

„Loomulikult aitan ma nii palju, kui suudan“

Francesco Töötab Itaalias Emilia Romagna maakonnas kiirabiauto vabatahtliku autojuhina Itaalia, Parma

Francesco elab Parmas, Itaalia COVID-19 puhangu ühes suuremas keskuses, ning töötab Assistenza Pubblica kiirabi vabatahtliku autojuhina. Tema abi on praeguses kriisis hädavajalik ja väga oluline. Euroopa Liit toetab Euroopa vabatahtlikke ja meditsiinitöötajaid meditsiinitarvete varu kogumisega. Selleks kiirendatakse meditsiinitarvete ja -seadmete tootmist ning peetakse läbirääkimisi nende saatmiseks kõige suurematesse puhangukolletesse.