„Turi daugybę talentų, naudokis jais dabar“

Grupė „RolliGang“: Alexander, Benny, Johannes, Orazio ir Sarah Sukūrė dainą, kurioje geros valios žmonės visoje Vokietijoje raginami imtis veiksmų Vokietija, Miunchenas

Kiekvienas iš mūsų per krizę yra jautęsis prislėgtas Juk šiuo metu siaučiant koronavirusui tiek daug priežasčių pulti į neviltį: izoliavimas, darbo praradimas, žlugę gyvenimo planai arba blogiausia – artimų draugų ar šeimos narių netektis. Vis dėlto negalime pamiršti, kad kai kuriems iš mūsų su tokiais sunkumais teko dorotis dar iki COVID-19 pandemijos. Vokiečiams Alexanderiui, Benny‘ui, Johannesui, Orazio ir Sarah‘i sunkumai – ne naujiena. Visą gyvenimą jie kovoja su negalia. Šiais netikrumo laikais jie nusprendė suvienyti jėgas ir praskaidrinti mums nuotaiką nauja grupės „RolliGang“ daina. „Žmogus – visų svarbiausia, svarbu ne pinigai. Didvyris tas tikriausias, kas rūpinas kitais“ – sakoma dainoje. Tai jaudinanti odė gerumui, vilčiai, teisingumui ir vienybei, odė, kuri rezonuoja su daugybės herojų darbais visoje Europoje. Dainą „Wir schaffen diese Krise“ („Mes įveiksim šitą krizę“) galima rasti „YouTube“ kanale.

„Dainuokime. Ypač dabar!“

Matthias Visiems norintiems rengia internetinius choro dainavimus Vokietija, Rėgensburgas

Nėra geresnės pramogos negu muzika. Taigi kodėl nepasinaudojus izoliavimo aplinkybėmis ir neužtraukus kelių dainų? Kelis pastaruosius mėnesius šią galimybę Rėgensburgo gyventojams ir kitiems teikia „Cantemus-TV“. „Būdamas Rėgensburgo choro „Cantemus“ vadovu, norėjau įvairaus amžiaus žmonėms suteikti galimybę save išreikšti per muziką“, – aiškina Matthias. „Todėl sukūrėme savo internetinę televiziją „Cantemus-TV“: čia kviečiame kartu dainuoti vaikus, jaunimą ir šeimas. Tikime, kad dainavimas gali nugalėti nuobodulį ir sušvelninti nerimą, sukuria jaukumą ir suteikia pasitikėjimo“. „Cantemus-TV“ kviečia žiūrovus aktyviai dalyvauti choro narių rengiamuose pasirodymuose ir dalintis savo kūrybiniais sumanymais. Anot Matthiaso, tai visiškai naujas būdas patirti bendruomeniškumą ir solidarumą.

„Rodome tarpvalstybinį solidarumą ir remiame Strasbūro sveikatos priežiūros darbuotojus“

Klaus Pradėjo aukojimo Kėlio ir Strasbūro ligoninėms kampaniją Vokietija, Kėlis

COVID-19 ne tik sukrėtė netoli sienų gyvenančius ir kitose valstybėse dirbančius žmones, bet ir tapo išbandymu ilgalaikėms tarpvalstybinėms iniciatyvoms, pvz., Kėlio pilietiniam fondui. Daugelį metų jis palaikė intensyvų dialogą ir glaudų Kėlio bendradarbiavimą su vienu iš jo artimiausių kaimynų – Prancūzijos miestu Strasbūru. Ar uždarius Prancūzijos sieną su Vokietija fondas sustabdė savo veiklą? Tikrai ne. „Norėjome parodyti tarpvalstybinį solidarumą padėdami dieną ir naktį mūsų sveikata besirūpinantiems specialistams. Todėl pradėjome plataus masto aukų rinkimo kampaniją Kėlio ligoninės ir Strasbūro universitetinės ligoninės darbuotojams paremti“, – aiškina fondo narys Klaus. Kampanijai pasibaigus Kėlio pilietinis fondas kiekvienai iš šių ligoninių pervedė po 4 500 eurų. Šios lėšos palengvins kasdienį slaugytojų darbą.

„Padedame menininkams pagerbti viso pasaulio gydytojus ir slaugytojus“

Christiane ir Lars Sukūrė tinklo „Instagram“ paskyrą „WeSayGracias“, kur menininkai gali išreikšti padėką medikams Vokietija, Miunchenas

Sakoma, kad menas – visuomenės veidrodis. Tačiau COVID-19 parodė, kaip dideli visuomenei tenkantys sunkumai gali nutraukti ryšį tarp menininkų ir jų publikos. Staiga teko atšaukti parodas ir renginius, nors menininkai iš esamų aplinkybių galėjo pasisemti daug įkvėpimo. Organizacijos „Who's Mark“ nariai Christiane ir Lars šią problemą siekė išspręsti sukurdami tinklo „Instagram“ paskyrą „WeSayGracias“ ir taip sudarydami sąlygas menininkams ir kitiems kūrybingiems žmonėms išreikšti padėką viso pasaulio sveikatos darbuotojams. „Gavome įrašų iš Maljorkos, Melburno ir daugelio kitų vietų“, – džiaugiasi Christiane ir Lars. Pagal saitažodį „#wesaygracias“ dabar galima rasti daugiau kaip 100 įvairios kilmės menininkų įrašų.

„Pilname laukiamajame visada yra didelė grėsmė užsikrėsti. Norime šią grėsmę sumažinti“

Lina Bendrosios praktikos gydytojams parūpina susitikimų laiko paskyrimo programėles ir taip padeda sumažinti pacientų eiles Vokietija, Hamburgas

Gydytojai per COVID-19 protrūkį pateko į labai keblią padėtį. Daugėjant pacientų, iškilo klausimas: kaip užtikrinti, kad žmonės virusu neužsikrėstų laukdami ilgose eilėse? Lina – viena iš restoranų rezervacijas Vokietijoje tvarkančią programėlę parūpinančios įmonės kūrėjų. „Išradome „atodo“, kuris padeda sutrumpinti laukimo laiką restoranuose, tačiau apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektorius dėl koronaviruso buvo visiškai sustingęs. Todėl mūsų programėlė tapo nereikalinga ir pamanėme, kad ji galėtų praversti gydytojams.“ Dabar Lina savo programėle leidžia naudotis gydytojams, kad jie galėtų išvengti užsikrėtimų laukiamuosiuose. „Tikimės, kad mūsų sprendimas visuomenei padės net ir pasibaigus COVID-19 pandemijai“, – sako ji. Taikomųjų programėlių sprendimai, padedantys sušvelninti COVID-19 grėsmę, taip pat yra vienas iš ES prioritetų. Pavyzdžiui, programa „EUvsVirus“ padėjo sukurti 2 164 tokius sprendimus kuriančių programuotojų komandas.

„Naudojant mūsų prie įėjimo montuojamą apšvietimą viešuosiuose pastatuose ir įstaigose galima kontroliuoti žmonių skaičių ir tokiu būdu užtikrinti teisinių reikalavimų laikymąsi“

Arne Nauja stebėjimo technologija, sukurta pagal šviesoforo pavyzdį, gali padėti riboti žmonių srautus uždarose erdvėse Vokietija, Darmštatas

Saugaus atstumo laikymasis ir viešosios erdvės nėra nesuderinami dalykai. Be abejo, suderinti juos gali būti nelengva. Siekiant užtikrinti, kad mugės ir kiti vieši susibūrimai netaptų nekontroliuojami, įmonė „Connfair“ sukūrė naujos koncepcijos žmonių skaičiaus ir srauto kontrolės technologiją Pavyzdinis jų gaminys labai panašus į šviesoforą. Įrenginys stebi, kiek žmonių jau pateko į uždarą erdvę, ir, kai yra vietos didesniam skaičiui žmonių, automatiškai raudoną signalą pakeičia žaliu. „Įrenginys labai lengvai sumontuojamas ir turi tiesioginį interneto ryšį, nes jame integruota SIM kortelė. Jį taip pat galima papildyti mūsų sukurta lankytojų skaičiavimo programėle“, – aiškina „Connfair“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Arne. Su šiais gaminiais startuolis labai padeda savo klientams. Įmonėms neabejotinai patogu turėti galimybę kontroliuoti lankytojų srautus, kad galėtų laikytis valdžios reikalavimų ir užkirsti kelią viruso plitimui.

„Savanoriaujame, kad padėtume kurti solidarumą Europoje“

Laurenz Europos solidarumo korpuso savanoriai Vokietija, Špilbergas

Šiuo metu daugiau nei bet kada anksčiau jaunų europiečių dirba visuomenei naudingą darbą savanoriaudami Europos solidarumo korpuse. Vienas iš jų – aštuoniolikmetis Laurenz Aupperle iš Vokietijos. Nuo praeitų metų rugsėjo jis dirbo šios organizacijos padalinyje Prancūzijoje. Tačiau prasidėjus koronaviruso pandemijai jam teko grįžti į gimtąją Vokietiją. Ši kliūtis nesutrukdė jam atlikti didžių darbų internetu. Laurenz ir kiti penki jo bičiuliai savanoriai iš kitų Europos šalių pradėjo projektą „La Semaine de l’Europe“ („Europos savaitė“), kurį vykdant žmonės skatinami daugiau sužinoti apie Europą, Europos Sąjungą ir mūsų įvairias kultūras. „Piliečiai nežino, kokią naudą jiems teikia Europos Sąjunga ir ką jie, kaip jos dalis, gali nuveikti. Siekiame tai pakeisti. Norime padėti stiprinti solidarumą Europoje. Solidarumas labai reikalingas sunkiais laikais kaip šie.“

„Mes, Brėmeno bendruomenės nariai, norėjome padėti tiems, kuriems labiau reikėjo pagalbos“

Arasch ir Anna Vietos organizacijoms tiekia asmens apsaugos priemones Vokietija, Brėmenas

Arasch ir Anna valdo internetinę įmonę, kuri Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Nyderlanduose siūlo prekes ir paslaugas prekybos ir pramonės specialistams. Stengdamiesi prisidėti prie kovos su COVID-19 pandemija, jų darbuotojai netoli šios įmonės būstinės Brėmene esančioms organizacijoms išdalijo šimtus kaukių. Sužinojusi, kad kaukių prireikė jų vietiniam maisto bankui, ši bendruomenė sparčiai aprūpino maisto banko darbuotojus asmens apsaugos priemonėmis. „Prie bendrų pastangų prisideda daug entuziastingų darbuotojų“, – sakė Anna. „Kiekvienas galime kažkuo padėti. Kad ir po truputį prisidėdami, kartu galime išspręsti šias svarbias problemas“.

„Piloto kabinos kontrolinius sąrašus naudoju skubiajai medicinos pagalbai“

Maximilian Pilotų mokymuose įgytas žinias pritaiko savo darbe Vokietija, Harlaching

Maximilian ketino tapti pilotu, tačiau sustingus darbo rinkai jo studijos buvo sustabdytos. Turėdamas daugiau laisvo laiko, jis nusprendė mokytis paramedicinos. Iki COVID-19 krizės jis skraidė kaip antrasis pilotas, tačiau jo bendrovė leido jam laikinai dirbti paramediku Miuncheno klinikoje, Harlachinge, Vokietijoje. Jis džiaugiasi, kad pilotu dirbant įgyta patirtis jam padeda naujame darbe. Visoje ES sveikatos darbuotojai, kaip ir Maximilianas, solidariai rūpinasi pacientais iš įvairių valstybių narių. Pavyzdžiui, Vokietijos ligoninėse gydomi kritinės būklės pacientai iš Italijos ir Prancūzijos, jos intensyvios priežiūros pajėgumus skiria Italijos ir Prancūzijos piliečiams.

„Rūpinasi didesnės rizikos grupei priklausančiais žmonėmis“

Lisa Slaugo vyresnio amžiaus žmones Vokietija, Berlynas

Su pavojingiausiais pasaulyje ligų protrūkiais, kaip antai H1N1 paukščių gripas, Ebola, sunkus ūmus respiracinis sindromas (SARS) ir Artimųjų Rytų respiracinis sindromas (MERS), priešakinėse linijose kovojo slaugytojai. Kaip ir per ankstesnius protrūkius, visos Europos slaugytojai stoja į kovą su mirtinu COVID-19 plitimu. Slaugytojai šios kovos centre ir priešakinėse linijose visą parą rūpinasi pacientų bei visos visuomenės sveikata ir gerove tiek prižiūrėdami ligonius, tiek dalyvaudami didelio masto visuomenės sveikatos operacijose. Lisa pasakoja, kaip taikomos saugos priemonės apsunkina jos darbą: „Bendraujant su pacientais labai svarbios veido išraiškos. Net maža šypsena gali turėti lemiamą svarbą, liūdna, kad dabar neįmanoma taip bendrauti.“ Be galo didžiuojamės visų slaugytojų darbu visame pasaulyje šios pandemijos metu.

„Padedu dirbdamas gelbėjimo tarnyboje“

Peter Peter, Vokietija, Augsburgas. Dirba greitosios pagalbos tarnyboje paramediku Vokietija, Augsburgas

Kaip daugelis kitų sveikatos priežiūros darbuotojų, Peter itin aktyviai rūpinasi COVID-19 užsikrėtusiais žmonėmis ir tais, kuriems toks užsikrėtimas įtariamas. Dar neseniai jam dirbant skrydžių palydovu oro linijose „Lufthansa Airlines“, kasdienių ligų ir sužeidimų nemažėjo, tad medikams reikėjo papildomos pagalbos gydant COVID-19 ligonius. Tokių žmonių kaip Peter nenutrūkstamų pastangų dėka pacientai į ligoninę nugabenami ir ten gydomi kuo skubiau. ES taip pat šias pastangas remia ir koordinuoja. Kartais ligoniai, kuriems reikia intensyvaus gydymo, iš perpildytų ligoninių pervežami į kitas, geresnę priežiūrą galinčias suteikti ligonines, net jeigu jos yra kitose šalyse. Neseniai į Liuksemburgą iš Prancūzijos oru buvo atgabenta 11 pacientų, kuriems reikėjo intensyvios priežiūros, taip pat 11 pacientų iš Italijos. Tuo tarpu trys pacientai iš Prancūzijos buvo pervežti į Austriją. Tai puikūs pavyzdžiai, kaip krizę stengiamės įveikti kartu.

„Toliau maitiname savo bendruomenę“

Maxi Padeda mamai jos restorane Vokietija, Hirtenas, Reino kraštas-Pfalcas

Maxi mama galėjo savo restoraną uždaryti ir gauti vyriausybės paramą. Tačiau jų šeima gyvena kaimo vietovėje, kur nėra daug galimybių įsigyti maisto, todėl jos mama nusprendė savo bendruomenę paremti teikdama maisto išsinešimo ir pristatymo į namus paslaugas. Maxi ir jos šeima dabar maistą pagyvenusiems ir pažeidžiamiems žmonėms pristato be papildomo mokesčio. Visoje Europoje daug restoranų tiekia maistą savo vietos bendruomenėms, ir tai taip pat padeda šiems restoranams toliau vykdyti veiklą, o jų darbuotojams – išsaugoti darbo vietas.

„Svarbiausia – padėti žmonėms išlikti sveikiems.“

Julia Dirba papildomas pamainas vaistinėje, kad padėtų žmonėms išlikti sveikiems. Vokietija, Altetingas

Julia, kaip techninė asistentė, vaistinėje dirba trejus metus, bet jos darbo krūvis niekada nebuvo toks didelis, kaip pastarąsias kelias savaites. Dabartinėmis aplinkybėmis vaistininkai, teikdami informaciją, patarimus ir vaistus savo klientams, atlieka labai svarbų vaidmenį bendruomenėse visoje Europoje. Viruso plitimo nebūtų buvę galima sulėtinti be tokių žmonių kaip Julia, nes vaistinės dažnai yra pirma vieta, kur žmonės ieško informacijos apie apsaugos priemones, simptomus ir jų gydymo būdus. Jie taip pat palengvina sveikatos priežiūros specialistų, patiriančių didžiulį spaudimą, darbo krūvį. Daugybė tokių Europos didvyrių dirba farmacijos ir sveikatos mokslo srityse. Siekdama padėti atlikti šią nelengvą užduotį, Europos Sąjunga remia 18 mokslinių tyrimų projektų, kuriuos visoje Europoje nepailsdama vykdo 140 tyrėjų grupė, kad sukurtų vakciną nuo koronaviruso.

„Bemiegės naktys ir telefono skambučiai. Kaip mums pavyko sugrąžinti draugą iš Afrikos.“

Sara Padėjo grįžti draugui, įstrigusiam užsienio šalyje. Vokietija, Garchingas

Dėl COVID-19 protrūkio didžiulį spaudimą patiria sveikatos priežiūros personalas ir ligoninės visame pasaulyje. Nesunku įsivaizduoti, kad tai, deja, dar didesnė problema besivystančiose ir mažas pajamas gaunančiose šalyse, nes dėl šio protrūkio sunkumai, su kuriais jau susiduria jų sveikatos priežiūros sistemos, dar išauga. Tai kėlė nerimą ir Sarai iš Garchingo (Vokietija). Jos draugas iš Italijos lankė giminaičius Benine, kai buvo paskelbta pandemija ir šalys pradėjo uždaryti sienas. Ji pradėjo asmeninę kampaniją, kad padėtų savo draugui grįžti iš Benino. Sarai padėjo darbdavys, darbo taryba, kolegos, šeimos nariai ir geraširdiška kelionių agentūros darbuotoja ir jiems pavyko sugrąžinti draugą į Vokietiją. Nacionalinės oro linijos, vykdydamos gelbėjimo skrydžius, padeda grįžti įvairių ES valstybių narių piliečiams. Ši galimybė užtikrinta pasinaudojant ES piliečių repatrijavimo į jų šalis programa. Iki balandžio 16 d. įvykdžius 193 skrydžius namo grąžinta 41 760 ES piliečių.

„Mane domina, kaip muzika gali suburti žmones.“

Sonja Suvienija žmones per muziką. Vokietija, Maincas

Muzika yra didžiulė jėga, galinti sutelkti žmones, ypač šiuo sunkiu laikotarpiu, kai daugelis iš mūsų jaučiasi vieniši. Štai kodėl Sonja, profesionali soprano balsą turinti dainininkė, naudojasi savo „Facebook“ puslapiu, kad suburtų žmones per duetus. Profesionalūs ir mėgėjai muzikantai gali prisijungti ir dalyvauti šiame muzikiniame projekte. Kovo 22 d. jai pavyko suburti daugybę žmonių, kurie iš savo langų 6 val. vakaro dainavo Europos himną.

„Šiandien darau tai, ką galiu, kad pakeisčiau rytojų“

Carolin Dirba savanore greitosios pagalbos automobilio vairuotoja Vokietija, Burghauzenas

Carolin neseniai baigė mokyklą ir kitais metais pradės studijuoti mediciną: jos pašaukimas – padėti kritinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms. Ji yra savanorė greitosios pagalbos automobilio vairuotoja. Prasidėjus pandemijai šis darbas tapo daug sunkesnis, tačiau ji išdidžiai laikosi visų viruso plitimo prevencijos priemonių. COVID-19 plitimo sulėtinimas yra vienas svarbiausių ES ir visų europiečių tikslų. Kartu užtikriname, kad siekiant šio tikslo būtų galima gauti būtinųjų paslaugų ir medicinos priemonių.

„Rūpinkitės vieni kitais ir gerbkite vieni kitus: dabar visi turime būti solidarūs“

Anna Studentė slaugytoja Vokietija, Štarnbergas

2018 m. spalį Anna pradėjo mokytis siekdama tapti slaugytoja. Dabar bet kuriuo metu gali prireikti jos pagalbos. Jos skyrius pasiruošęs suteikti skubią pagalbą COVID-19 pacientams ir jo darbuotojai išmokyti naudoti stebėsenos įrangą, kurios paprastai slaugytojai nenaudoja. Studentams šis laikotarpis itin įtemptas ir emociškai sunkus. Tačiau kartu su kolegomis Anna kaip galėdama kovoja su virusu ir stengiasi visiems priminti, kad reikia pasirūpinti vieni kitais, elgtis pagarbiai ir visada naudoti saugos priemones. Tokį solidarumą matome visose valstybėse narėse. Prancūzija parūpino 1 milijoną kaukių Italijai, Vokietija Italijai pristatė 7 tonas gyvybes gelbstinčių medicinos priemonių, įskaitant dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus ir anesteziologines kaukes.

„Mes dirbame toliau: pacientams reikia mūsų!“

Edina Krizės metu teikia odontologines paslaugas. Vokietija, Korntalis-Miunchingenas

Dr. E. Glaser kartu su šešiais kolegomis turi odontologijos kliniką. Šios krizės metu dirbti čia itin sunku. Dažnai neįmanoma gauti dezinfekcinio skysčio ir apsaugos priemonių. Be to, klinika yra vietovėje, kur itin daug užsikrėtusių asmenų, todėl pacientus gydyti nesaugu. Vis dėlto Edina kartu su savo kolegomis dirba toliau. Jų pagalba reikalinga pacientams, ypač tiems, kurie kenčia didelius skausmus. Padėti žmonėms yra svarbiausias mūsų prioritetas. Kol milijonai slaugių, gydytojų, odontologų ir kitų sveikatos priežiūros specialistų kovoja su koronavirusu, Europos Sąjunga užtikrina, kad šalys galėtų greitai gauti gyvybiškai svarbių medicinos priemonių.

„Dirbame, kad sumažintume mums be galo reikalingų gydytojų darbo krūvį“

Claudia Padeda didelius skausmus kenčiantiems pacientams, kol gydytojai kovoja su COVID-19 Vokietija, Heršingas prie Amerio ežero

Medikams patiriant milžinišką spaudimą dėl kovos su dabartine krize, osteopatai, kaip, pavyzdžiui, Claudia, padeda sumažinti gydytojų darbo krūvį rūpindamiesi su COVID-19 nesusijusių sveikatos problemų turinčiais pacientais. Osteopatų, kaip Claudia, dėka šie pacientai toliau gali būti gydomi ir jų skausmai malšinami šios krizės metu, dėl kurios daugelis medikų labai užsiėmę grumiasi su pandemija. Tokia parama labai padeda pacientams ir sumažina didelį gydytojų ir slaugių šiuo metu patiriamą darbo krūvį.