skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments ar dalībvalstu kolēģiem apspriedīs ES ekonomikas un sociālās problēmas

03/02/2015

Eiropas Parlaments 3. un 4. februārī rīko "Eiropas Parlamentu nedēļu", pulcējot parlamentāriešus no visas Eiropas Savienības, lai apspriestus ekonomikas, budžeta un sociālos jautājumus. Otrās dienas programmai "saimnieks" ir arī ES Padomes Prezidējošās valsts Latvijas Saeima.

"Eiropas Parlamentu nedēļas" mērķis ir stiprināt demokrātiju ES lēmumu pieņemšanas procesā un veicināt EP un ES dalībvalstu parlamentu sadarbību. Pasākuma mērķis ir runāt par lēmumu pieņemšanas procesu leģitimitāti Eiropā, jo īpaši laikā, kad vairākās dalībvalstīs piemēro stingrus ierobežojumus ekonomikai.

"Eiropas Parlamentu nedēļas" norises

Otrdien 3. februārī: parlamentu sanāksme par Eiropas Ekonomikas pusgada cikliem 2014. un 2015. gadā saistībā ar EP sagatavotajiem ziņojumiem par prioritātēm Eiropas nākamajā "pusgadā", kas pamatotas ikviena gada izaugsmes pētījumā. Pēcpusdienā debašu sesijas vienlaikus notiks EP Ekonomikas, Budžeta un Nodarbinātības komitejās.

Trešdien, 4. februārī: parlamentu konference par "fiskālā pakta" (līguma par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomikas un monetārajā savienībā) 13. pantu: jauno ES izaugsmes un darbavietu veicināšanas plānu, labākajiem finanšu konsolidācijas un strukturālo reformu piemēriem, Ekonomiskās un monetārās savienības sociālo dimensiju u.c. To atklās EP prezidents, Budžeta komitejas vadītājs, Latvijas Saeimas spīkere un Eiropas komisāri, bet dienas gaitā uzstāsies EP komiteju un Latvijas parlamenta komisiju vadītāji, Latvijas ministri, Eiropas komisāri un citas augstas amatpersonas

http://www.europarl.europa.eu/relnatparl/en/conferences/european-parliamentary-week.html

Kontakti papildinformācijai
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524