skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai - Eiropas Pilsoņu balva

04/06/2015

Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 47 šāgada balvas laureātus no visas ES: no Latvijas tā piešķirta labdarības fonda Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai. Balvu pasniedz pilsoņiem un organizācijām par izciliem sasniegumiem, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un ciešāku integrāciju, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu.  

"Esmu pagodināta saņemt Eiropas Pilsoņu balvu! Tas ir novērtējums arī visai Latvijas sabiedrībai, jo tieši labdarība ir viena no pilsoņu pašiniciatīvām un rūpēm par savu valsti un tautu. Katram iedzīvotājam ir jājūtas droši un grūtā brīdī jāsaņem palīdzība, bet pārticības un labklājības brīdī jāspēj dalīties un palīdzēt savai tautai un valstij.  Vadot labdarības organizāciju Ziedot.lv, es redzu pārmaiņas sabiedrībā, ko mēs paši virzām, un tas dod motivāciju aizrautīgi darboties tālāk.  Jo tikai kopā mēs varam būt spēcīgi un pārtikuši. Ne katrs par sevi, ne tad, kad kādam grūti. Un tas attiecas gan uz Latvijas sabiedrību, gan uz Eiropu kā valstu savienību," uzsver R. Dimanta.

Balvas saņēmējus var nominēt EP deputāti - katrs ik gadu var pieteikt vienu kandidātu. Ziedot.lv vadītāju izvirzīja Eiropas Tautas partijas Latvijas deputāti Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere, pieteikumā uzsverot, ka "Rūta Dimanta vada labdarības organizāciju, kas patlaban kļuvusi par lielāko un uzticamāko ziedošanas interneta portālu Latvijā".

R. Dimantu Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanai apstiprināja arī nacionālā Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija: Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle, pamatojot: "Cilvēki kā Rūta Dimanta latviešiem liek justies vienotiem. Viņas veikums kalpo kā ievērojams pierādījums tam, kā apvienot sabiedrību un atvērt cilvēku sirdis cēliem mērķiem."

Ziedot.lv vadītājai ceremonijā Latvijā pasniegs Goda medaļu, un oktobra vidū viņa kopā ar pārējiem šāgada laureātiem tiks sveikta īpašā pasākumā Briselē.

Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi arī Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte un Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane.

Kontakti papildinformācijai:
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524