skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Pilsoņu balvas nacionālā žūrija: "Cilvēki kā Rūta Dimanta latviešiem liek justies vienotiem"

27/05/2015

Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija 2015. gada Eiropas Pilsoņu balvai apstiprinājusi labdarības fonda ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu. "Cilvēki kā Rūta Dimanta latviešiem liek justies vienotiem. Viņas veikums kalpo kā ievērojams pierādījums tam, kā apvienot sabiedrību un atvērt cilvēku sirdis cēliem mērķiem," uzsver nacionālās žūrijas pārstāvji, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle.

Tālāk kandidatūras no visas ES izskatīs Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība. Gala lēmums par balvu piešķiršanu gaidāms 3. jūnijā, kad no visu ES valstu pieteiktajiem pretendentiem tiks izvēlēti piecdesmit, kam pasniegt Goda medaļas.

Pēc balvu saņemšanas ceremonijām dalībvalstīs visi laureāti tiks aicināti apmeklēt centrālo pasākumu Briselē šī gada oktobra vidū.

Eiropas Pilsoņu balvu EP piešķir jau kopš 2008. gada. To pasniedz pilsoņiem un organizācijām par izciliem sasniegumiem, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un ciešāku integrāciju, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu.  Balvas saņēmējus var nominēt EP deputāti - katrs ik gadu var pieteikt vienu kandidātu. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi arī Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte un Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane.

Prestižajai Eiropas Pilsoņu balvai šogad Rūtu Dimantu nominēja Eiropas Tautas partijas Latvijas deputāti Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere, pieteikumā rakstot, ka "Rūta Dimanta vada labdarības organizāciju, kas patlaban kļuvusi par lielāko un uzticamāko ziedošanas interneta portālu Latvijā. Ar savu godprātīgo un atklāto darbu, organizācija tiešā veidā ir veicinājusi solidaritātes un vienotības sajūtu sabiedrībā".

"Latvieši var teikt lielu paldies Rūtai Dimantai un viņas komandai par altruistisku darbu, vācot ziedojumus. Viņas aizraušanās ir palīdzējusi neskaitāmiem cilvēkiem," rezumē nacionālā žūrija.

Kontakti papildinformācijai:
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524