skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Rūta Dimanta: Esmu lepna būt latviete un Eiropas pilsone!

15/10/2015

Svinīgā ceremonijā Eiropas Parlamentā Briselē, piedaloties augstām EP amatpersonām, sveikti 2015.gada Eiropas Pilsoņu balvas laureāti, t.sk. laureāte no Latvijas - labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Kopumā svinīgajā ceremonijā sveikti 47 Eiropas Pilsoņu balvas laureāti no ES dalībvalstīm.

„Tas ir saviļņojoši – saņemt Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlamentā, vietā, kur arī Latvijas pārstāvji pilntiesīgi un demokrātiskā veidā ietekmē un lemj kopējās Eiropas tagadni un nākotni. Būt pilntiesīgai nācijai Eiropas nāciju saimē tik nelielai valstij, kā Latvijai ir ārkārtīgi būtiski. Esmu lepna būt latviete un Eiropas pilsone!” tā svinīgajā ceremonijā uzsvēra R.Dimanta.  

Eiropas Parlamenta viceprezidente, apbalvojumu žūrijas komisijas vadītāja Sylvie Guillaume (S&D, Francija), norādīja, ka „šā gada laureāti ir palīdzējuši visneaizsargātākajiem, cīnoties pret diskrimināciju, aizstāvot starpkultūru dialogu, cīnoties par lielāku iecietību, iesaistot jauniešus Eiropas projektos, kā arī iestājoties par vārda brīvību.” „Esmu pateicīga jums par atbalstu, stiprinot tādu Eiropas modeli, kura pamatā ir pilsoņu tiesības, tiesiskums un demokrātija," viņa paticās S.Guillaume.

VIDEO: Kas ir Eiropas Pilsoņu balva?
VIDEO: Paldies Rūtai Dimantai
FOTO: Rūtai Dimantai pasniedz Eiropas Pilsoņu balvu

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt EP deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Ziedot.lv vadītāju izvirzīja Eiropas Tautas partijas Latvijas deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere. R.Dimantu Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanai apstiprināja arī nacionālā Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi arī Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013) un Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012).

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

EP preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu