skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Saistībā ar uzbrukumiem sievietēm, EP aicina uz absolūtu neiecietību

04/02/2016

EP deputāti trešdienas vakarā ar komisāri Korinu Krecu apsprieda seksuālo uzmākšanos un vardarbību pret sievietēm publiskās vietās. Jādara viss iespējamais, lai atrastu vainīgos un sauktu viņus pie atbildības, neatkarīgi no tā, no kādas kultūras viņi cēlušies, uzsvēra EP deputāti.

Daži EP deputāti teica, ka vardarbība pret sievietēm nav jauna parādība Eiropā, un tas ne obligāti jāsaista ar ārvalstnieku ierašanos.

EP deputāti atkārtoja aicinājumu pieņemt ES direktīvu par vardarbības pret sievietēm apkarošanu, ko Parlaments prasa jau kopš 2014.gada. Viņi uzsvēra, ka nav nekāda progresa pret sievietēm vērstas vardarbības apkarošanā, un aicināja ES dalībvalstis pēc iespējas drīz ratificēt Stambulas konvenciju. Pašlaik to vēl nav izdarījušas 16 no 28 dalībvalstīm.

Viņi arī prasīja ieguldīt vairāk pūļu, lai integrētu migrantus ar izglītības starpniecību, un uzsvēra, ka ikviens, neraugoties uz viņa izcelsmes kultūru, ir jāmudina cienīt Eiropas vērtības.

Vērojiet debates par seksuālās vardarbības pārtraukšanu pret sievietēm publiskās vietās EP Live vai EbS+

Papildinformācija

Eiropas Parlaments 2014.gada februārī pieņēma rezolūciju, prasot ES Komisijai ES mēroga stratēģiju šajā nolūkā, kas ietvertu arī saistošus instrumentus, lai aizsargātu sievietes pret vardarbību.

2014.gada maijā iepriekšējā ES Komisija atbildēja, ka tā neuzskata par nepieciešanu iesniegt tiesību akta projektu par novēršanas pasākumiem lai apkarotu vardarbību pret sievietēm.

Saskaņā ar ES Pamattiesību aģentūras apkopoto informāciju, viena trešdaļa sieviešu ES - t.i., 62 miljoni - kopš 15 gadu vecuma ir saskārušās ar fizisku un/vai seksuālu vardarbību.

Saites

Debašu videoieraksts (03.02.2016)
EbS+ (03.02.2016)
Europarl.TV: Pēc uzbrukumiem Ķelnē izskan aicinājumi pēc jauniem pasākumiem sieviešu aizsardzībai - 04/02
ES Pamattiesību aģentūras apsekojums par vardarbību pret sievietēm (2014)
Stambulas konvencija pret vardarbību, kas vērsta pret sievietēm
Eiropas Padomes konvencija par vardarbības pret sievietēm novēršanu un apkarošanu

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu