skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP apspriež iespēju neļaut paaugstināt dīzeļdzinēju izmešu robežvērtības

19/01/2016

Pirmdien vakarā Eiropas Parlamenta deputāti ar iekšējā tirgus komisāri Elžbetu Bienkovsku apsprieda priekšlikumu paaugstināt pieļaujamo slāpekļa oksīdu (NOx) izmešu apjomu līdz 110%, pēc tam, kad stāsies spēkā izmešu līmeņa testēšanas procedūra reālās braukšanas apstākļos. EP par to balsos nākamajā plenārsesijā.

EP Vides komiteja prasa EP deputātiem izmantot savas veto tiesības attiecībā uz plānu noteikt brīvākus izmešu ierobežojumus, jo tas apgrūtinātu jau pašlaik spēkā esošo ES standartu piemērošanu.


Daži EP deputāti aicināja Eiropas Komisiju pārstrādāt minēto priekšlikumu, kā arī plānu noteikti stingrākas tipa apstiprinājuma prasības ES transportlīdzekļiem. Savukārt citi uzsvēra vajadzību pēc iespējas ātrāk sākt veikt izmešu testēšanu reālās braukšanas apstākļos, lai nekavējoties samazinātu videi kaitīgo izmešu apjomu.


Savās noslēguma piezīmēs Komisāre Bienkovska norādīja, ka Komisijas priekšlikuma bloķēšana tikai ilgāk atstātu spēkā pašlaik neapmierinošo automašīnu testēšanas procedūru.


Kā daļu no priekšlikumiem, lai ieviestu testēšanu reālās braukšanas apstākļos, ko 28.oktobrī atbalstīja arī ES dalībvalstu Mehānisko transportlīdzekļu tehniskā komiteja, Eiropas Komisija ierosināja NOx emisiju robežvērtības paaugstināt līdz 110% no pašlaik likumā pieļautajām slāpekļa oksīda emisijām.

Papildu informācija:

Plenārsesijas debates var vērot šeit
Paziņojums presei pēc balsojuma komitejā (14.12.2015)
Procedūras fails
Eiropas Komisijas paziņojums

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu