skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti atzinīgi vērtē jaunos priekšlikumus vienotā digitālā tirgus izveidei

26/05/2016

Lielākā daļa EP deputātu, kas izteicās trešdienas vakara debatēs ar Komisijas viceprezidentu digitālā tirgus jautājumos Andrusu Ansipu, atzinīgi vērtēja  Komisijas tikko publiskotos ierosinājumus ar mērķi paplašināt patērētāju un uzņēmēju iespējas pirkt un pārdot produktus un pakalpojumus tiešsaistē. Parlamentam attiecībā uz vienotā digitālā tirgus izveides tiesību aktiem būs vienlīdzīgas lēmumu pieņemšanas tiesības ar ES ministriem.

Tiesību aktu pakete ar mērķi veicināt e-komerciju, ar ko šodien pusdienlaikā iepazīstināja Eiropas Komisija, ietver noteikumus par nepamatotu ģeobloķēšanu, sūtījumu pārrobežu piegādi un patērētāju tiesību īstenošanu pāri robežām. Komisija iepazīstināja arī ar priekšlikumu ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas atjaunināšanai un par saziņu tiešsaistes platformās.

Debatēs EP deputāti norādīja, ka vēlas nodrošināt, lai visi iedzīvotāji iegūtu no digitālā vienotā tirgus, atzinīgi vērtēja Eiropas Komisijas pašreizējo plānu un aicināja palielināt sūtījumu piegādes tirgus pārredzamību. Daži norādīja, ka būtu vēlējušies tālejošāku priekšlikumu ģeobloķēšanas jomā, norādot uz autortiesību jautājumiem. Citi uzsvēra, ka šajā jomā paveicamā vēl ir daudz.

Debašu paziņojumu video (pirmā uzstāšanās kārta):

Andruss Ansips, Komisijas vicepriekšsēdētājs vienotā digitālā tirgus jautājumos

Andreass Švābs (EPP, Vācija)

Evelīne Gebhārte (S&D, Vācija)

Hanss-Olafs Henkels (ECR, Vācija)

Dita Šaranzova  (ALDE, Čehija)

Denniss De Jongs (GUE/NGL, Nīderlande)

Jūlija Reda (Greens/EFA, Vācija)

Barbara Kapela (ENF, Austrija)

Piezīme redaktoriem

Digitālā vienotā tirgus stratēģija ietver 16 likumdošanas un nesaistošās iniciatīvas, kas jāiesniedz līdz šā gada beigām. Eiropas Komisija jau ir iesniegusi likumdošanas priekšlikumus par digitālā satura piegādes līgumiem (piemēram, mūzikas straumēšanu), preču tiešsaistes pārdošanas līgumiem, tiešsaistes satura pakalpojumu pārrobežu pārnesamību (lai iedzīvotāji, kas likumīgi iegādājušies filmas, grāmatas vai TV seriālus, tiem varētu piekļūt arī citās ES valstīs) un 470–790 MHz frekvenču joslas izmantošanu Savienībā.

EP ieteikumus par virzību uz digitālo vienoto tirgu pieņēma 2016.gada 19.janvārī, tos sagatavoja deputātes Evelīne Gebhārte (S&D, Vācija) un Kaja Kallase (ALDE, Igaunija).

Saites

 

Debašu videoieraksts (25.05.2016.)
Audiovizuālie materiāli žurnālistiem
EP paziņojums presei: Jāpārtrauc ģeobloķēšana, jāstimulē e-komercija un digitālā inovācija (19.01.2016.)
EP Izpētes dienesta sagatavotie materiāli par digitālo vienoto tirgu
VIDEO - EuroparlTV: Europe kļūst digitāla
Eiropas Komisija: sabiedriskās apspriešanās par ģeobloķēšanu rezultāti (18.03.2016.)

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu