skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP aicina veidot virtuālās valūtas uzraugu cīņai pret naudas mazgāšanu un terorismu

27/05/2016

Eiropas Komisijai ir jāveido uzdevumu grupa cīņai ar virtuālās valūtas, piemēram, “Bitcoin”  izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai, norāda Eiropas Parlaments ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.

Priekšlikumā, ko izstrādājis EP deputāts Jakob Von Weizsäcker (EP sociālistu un demokrātu progresīvā alianse / S&D, Vācija), Eiropas Parlaments aicina veidot Eiropas Komisijas uzraudzītu uzdevumu grupu, kas uzkrātu zināšanas par virtuālās valūtas tehnoloģijām un ierosinātu šīs jomas regulēšanai vajadzīgos tiesību aktus. Tomēr Eiropas Parlaments brīdina, ka nedrīkst ieņemt pārāk ierobežojošu nostāju, jo šī jaunā tehnoloģija var arī paplašināt patērētāju iespējas un veicināt  ekonomikas attīstību.

“Mēs drīzāk prasām piesardzīgu novērošanu, nevis ierobežojošu regulēšanu – lai neslāpētu inovāciju. Tomēr novatoriskas informācijas tehnoloģijas var izplatīties ļoti strauji un kļūt sistēmiskas. Tāpēc aicinām Eiropas Komisiju veidot uzdevumu grupu, kas aktīvi novērotu šīs tehnoloģijas attīstību un, ja rastos tāda vajadzība, laikus rosinātu specifiskus noteikumus,” uzsvēra ziņotājs.

Eiropas Komisija pašlaik apsver iespējas, kā virtuālās valūtas apmaiņas platformas pakļaut jau spēkā esošajai ES direktīvai pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Direktīva ir drīz jāatjaunina, un priekšlikumu vidū ir, piemēram, pasākums, kas liktu platformām veikt uzticamības pārbaudi, patērētājam konvertējot virtuālo valūtu reālajā. Tas likvidētu parasti ar konvertāciju saistīto anonimitāti. Likumdevēji uztraucas, ka pašreizējā sistēma varētu palīdzēt netīrās naudas mazgātājiem un teroristu organizācijām.

Parlamenta priekšlikumu pieņēma ar 542 balsīm par, 51 pret un 11 atturoties.

Papildinformācija

 

Intervija ar ziņotāju Jakob Von Weizsäcker (EP sociālistu un demokrātu progresīvā alianse / S&D, Vācija) par virtuālo valūtu (angļu valodā)
Virtuālā valūta: riski un ieguvumi (angļu valodā)
Pieņemtais teksts (2016/2007(INI)) drīz būs pieejams šeit (26.05.2016.)
Debašu videoieraksts (25.05.2016.)
EbS+ (25.05.2016.)
EP Audiovizuālie (video un foto) materiāli žurnālistiem

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu