skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti nopietni nobažījušies par Nord Stream 2

10/05/2016

Nord Stream 2 projekta īstenošana ir pretrunā Enerģētikas savienības mērķiem. Tas kaitēs ES dalībvalstu solidaritātei, un tas ir jāizvērtē kā no ģeopolitiskā, tā no ekonomikas viedokļa, teica EP deputāti pirmdienas vakara debatēs ar ES klimata politikas komisāru Migelu Ariasu Kanjeti.

Daži EP deputāti uzsvēra, ka Nord Stream 2 netuvina ES energopiegādes dažādošanas mērķim, bet gluži pretēji - palielina atkarību no viena piegādātāja. Citi atkal norādīja, ka projekta īstenošana nav pamatota nedz ekonomiski, nedz no vides viedokļa, un tajā, gluži pretēji, saskatāmi ģeopolitiski motīvi. Lielākā daļa EP deputātu lūdza Eiropas Komisijai pēc iespējas drīz apturēt Nord Stream 2 projektu.

Kanjete norādīja, ka projekts “visticamāk mainīs gāzes tirgus pašreizējo struktūru,” un informēja, ka Eiropas Komisija ir sazinājusies ar Vācijas varas iestādēm, lai iegūtu vajadzīgos faktus projekta izvērtēšanai. Kanjete uzsvēra, ka ES tiesību akti ir jāpiemēro un jāievēro visos projekta izstrādes aspektos, un ka “visiem projektiem ir jābūt saskaņā ar Enerģētikas savienības stratēģiju”.

Nord Stream 2 gāzvada projekts, ko īsteno Krievijas uzņēmuma Gazprom vadīts konsorcijs, dubultotu Nord Stream gāzes piegādes jaudu no Krievijas uz Vācijas ziemeļiem. Jauno gāzvadu izbūvi varētu pabeigt līdz 2019.gada beigām.

Saites

EP plenārsesijas debašu par Nord Streamem> 2 videoieraksts
EP Izpētes dienests par Nord Stream 2 gāzvada projektu

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu