skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Komisijas darba programma: Eiropas Parlamentā debatē par ES 2017. gada prioritātēm

26/10/2016
Eiropas Savienības karogs
Eiropas Savienības karogs

Eiropas Parlamenta deputāti vēlas, lai Eiropas Komisijas darbu programma būtu saskaņā ar Eiropas Savienības iedzīvotāju galvenajām bažām un gaidām. Debatēs otrdienas vakarā ar EK pirmo priekšsēdētāja vietnieku Fransu Timmermanu EP deputāti koncentrējās uz ES politikas sociālo dimensiju, investīcijām, tirdzniecību, migrāciju un drošību.

Pirmo reizi kopīgie mērķi un prioritātes nākamajam gadam, par ko vienojies Eiropas Parlaments, ES Padome un Eiropas Komisija, tiks iekļauti deklarācijā, ko decembrī parakstīs trīs Eiropas Savienības prezidenti.

Eiropas Komisijas programma nākamajam gadam iekļauj 21 iniciatīvu, 18 spēkā esošo tiesību aktu pārskatīšanu un 16 novecojušu likumu atcelšanu. EK vēlas arī atsaukt 19 iesniegtus likumdošanas priekšlikumus un “likt uzsvaru uz izpildi”, sacīja F.Timmermans.

Debašu laikā vairāki EP deputāti neslēpa vilšanos, ka EK darba programmā nav iekļauta virkne Eiropas Parlamenta prioritāšu, kas noteiktas EP 6.jūlijā apstiprinātajā rezolūcijā, piemēram, “sociālais pīlārs”. Citi deputāti ieteica vēl vairāk koncentrēties uz investīcijām, drošību un ekonomikas atveseļošanos.

Debašu laikā daudz tika diskutēts par izaicinājumiem, ko rada migrācijas plūsmas, terorisma draudiem un “Brexit”, kā arī ES tirdzniecības politikas jautājumiem, īpaši CETA.

Video ieraksts no debatēm ir pieejams šeit.

Saites

Pieņemtie teksti - Trešdiena, 2016. gada 6. jūlija - Komisijas 2017. gada darba programmas gatavošana - P8_TA-PROV(2016)0312
EP rezolūcija par EK darba programmu (preses relīze 06.07.2016.) (angļu valodā)
Eiropas Komisijas tīmekļa vietne par tās ikgadējo darba programmu
Darba programma 2017.gadam: EP procedūras fails 2016/2724(RSP) (angļu valodā)
Debašu video ieraksts ir pieejams šeit:
Eiropas Komisijas darba programma 2017.gadam (EK preses relīze un pielikumi)

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu