skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

2010

 (03/09/2010)
2014.gadā Briselē plānots atvērt Eiropas vēstures muzeju, kura mērķis ir "padziļināt jebkuras Eiropas iedzīvotāju paaudzes zināšanas par kontinenta vēsturi, tā veicinot labāku izpratni par Eiropas attīstību mūsdienās un nākotnē" .
Lasīt tālāk
 (15/12/2010)
Kubas disidents Guillermo Fariñas, kuram šogad piešķirta Saharova balva par domas brīvību, šodien nepiedalījās balvas pasniegšanas ceremonijā Strasbūrā, jo nesaņēma atļauju izbraukt no valsts.
Lasīt tālāk
 (15/12/2010)
Šodien Eiropas Parlaments balsojumā apstiprināja Lisabonas līgumā paredzēto "Pilsoņu iniciatīvu", kas nosaka, ka Eiropas Komisijai turpmāk varētu izstrādāt jaunus ES likumu priekšlikumus, ja to pieprasīs vismaz viens miljons ES pilsoņu. Deputāti arī panāca, ka procedūra ir saprotamāka, nekā tas bija sākotnējā priekšlikumā.
Lasīt tālāk
 (15/12/2010)
Šodien, 15. decembrī Eiropas Parlaments ar balsojumu plenārsēdē apstiprināja ES 2011.gada budžetu. Apstiprinātais budžets ietver lielāko daļu deputātu izvirzīto prasību, vienlaikus ievērojot Padomes prasību budžeta limitam. Sarunās deputāti panāca vienošanos ar Padomi un Komisiju par vairākām politiskām prasībām attiecībā uz budžetu
Lasīt tālāk
 (12/01/2010)
Piektdien, 17.decembrī, plkst. 17:00 Eiropas Parlamenta Informācijas birojs atklās izstādi "Andrejs Saharovs: trauksme un cerība", kas sniedz informāciju par A.Saharova dzīvi un darbību cilvēktiesību jautājumos. Izstāde būs apskatāma ES mājā, Aspazijas bulvārī 28 - 1.stāvā, Rīgā.
Lasīt tālāk
 (31/03/2009)
Šodien Eiropas Parlamenta plenārsesijas laikā nav panākta vienošanās par likumprojektu (direktīva) "vienota pieteikšanās procedūra uzturēšanās un darba atļaujas izsniegšanai". Tā mērķis bija vienkāršot procedūras imigrantiem no trešajām valstīm saņemt ES uzturēšanās un darba atļaujas, kā arī nodrošināt viņiem ar ES pilsoņiem līdzvērtīgas tiesības, lai izvairītos no pārkāpumiem viesstrādnieku darba tiesību jomā.
Lasīt tālāk
 (15/12/2010)
Šodien Eiropas Parlaments apstiprināja noteikumus, kas par cilvēku tirdzniecību noziedzniekiem paredz bargākus sodus un upuriem piešķir plašāku aizsardzību un palīdzību. Šie noteikumi attieksies uz cilvēku tirdzniecību seksuālai izmantošanai vai piespiedu darbam, piemēram, tādās jomās kā būvniecība un lauksaimniecība.
Lasīt tālāk
 (15/12/2010)
Noziegumos cietušie, kam vienā Eiropas Savienības dalībvalstī piešķirta aizsardzību, tā jānodrošina, pārceļoties uz citu dalībvalsti. Šādu kārtību paredz noteikumi, ko šodien balsojumā atbalstīja Eiropas Parlaments.
Lasīt tālāk
 (15/12/2010)
Eiropas Parlaments šodien apstiprināja Eiropas Savienības un Gruzijas nolīgumu, kas paredz, ka Gruzijas pilsoņiem tiks atvieglota Eiropas Savienības vīzas saņemšana.
Lasīt tālāk
 (16/03/2010)
Šodien plenārsesijas atklāšanā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Ježijs Buzeks (Jerzy Buzek) uzsvēra vairākus no plenārsesijas jautājumiem - 2011.gada budžeta procedūras noslēgšanu, klimata izmaiņu konferenci Kankūnā un EP Saharova balvas piešķiršanu kubietim Guillermo Farinas. Priekšsēdētājs arī godināja tos, kas pirms 29 gadiem Polijā izsludinātā karastāvokļa laikā zaudēja savas dzīvības.
Lasīt tālāk
 (06/12/2010)
Decembrī Eiropas Savienības māja aicina ikvienu - lielu un mazu uz Ziemassvētku noskaņas pasākumiem - radošajām darbnīcām, multiplikācijas filmu noskatīšanos, mākslas un valodas spēlēm, koncertiem un leļļu teātra izrādēm. Pasākumi notiks ES mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28 - 1.stāvā. Aktuālākā informācija par pasākumiem pieejama interneta vortālā www.esmāja.lv
Lasīt tālāk