skip to content
 
 
 

Ar dalībnieku rekordskaitu atklāj “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” jauno mācību gadu

31/10/2019

Piektdien, 1. novembrī, ar meistarklasi un Eiropas Parlamenta (EP) Kultūras un izglītības komitejas deputātes Daces Melbārdes (EKR grupa/"Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") uzrunu tiks svinīgi atklāts “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” jaunais mācību gads.

Programmas ietvaros vairāk nekā 70 Latvijas skolās mācību saturs par Eiropas Savienību (ES) tiek integrēts dažādos mācību priekšmetos, piemēram, matemātikā vai bioloģijā. Tās mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu ES daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties.

Jaunā mācību gada pirmā tikšanās notiks 1. novembrī pulksten 9.30  LU Zinātņu mājā (Jelgavas ielā 3, Rīgā).

Pasākumā piedalīsies aptuveni 400 programmā iesaistīto skolu skolēnu un skolotāju, EP deputāte Dace Melbārde, raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāji Toms Grēviņš un Kaspars Ozoliņš, metodiķis Nils Mosejonoks un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras eksperti. Videosveicienu klātesošajiem nodos Valsts prezidents Egils Levits.

Kopš pirmā mācību gada Vēstnieku skolā iesaistīto izglītības iestāžu skaits ir vairāk nekā trīskāršojies un tagad pārsniedz 70 skolu. Tās atrodas visā Latvijā - no Liepājas līdz Daugavpilij un no Alūksnes līdz Bauskai. Šogad programmas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešu un pedagogu spējai izstrādāt projektu pieteikumus ES finansētam jauniešu aktivitātēm.

“Lielāku aktivitāti Eiropas vēlēšanās Latvijā lielā mērā nodrošināja jauniešu līdzdalības kāpums, par ko īpaši jāpateicas EP vēstnieku skolām. Dānijas parlaments izpētījis: ja jaunietis palaiž garām pirmo iespēju piedalīties vēlēšanās, tad palielinās iespējamība, ka viņš nepiedalīsies arī nākamajās. Tāpēc šī pozitīvā tendence ir ļoti svarīga Latvijas demokrātijas nākotnei. Esmu patiesi lepna par Latvijas pilsoniskās sabiedrības jauno paaudzi!” norāda EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Par programmu “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola”

“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” ir ES mēroga programma un tiek īstenota visās 28 dalībvalstīs, Latvijā tā darbojas ceturto gadu. Programma paredzēta 9.-12. klašu audzēkņiem. EP vēstnieku skolu skolotāji un skolēni brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Viesojoties skolās, programmā aktīvi iesaistās arī no Latvijas ievēlētie EP deputāti.

Projektā iesaistītajām skolām pieejams šāds atbalsts:

  • Skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku;
  • Dažādos mācību priekšmetos integrējami mācību materiāli par ES;
  • Izglītojoši pasākumi skolēniem, t.sk. dalība Eiropas Jaunatnes dienās un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā;
  • Aktivitātes skolās, t.sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u.c.).

Papildu informācija

Plašākai informācijai:

Jānis Krastiņš

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā,

Tālr. + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu