skip to content
 
 
 

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

.
Europos Parlamentas (EP) trečiadienio vakarą patvirtino ES ir Baltarusijos susitarimus dėl nelegaliai atvykusių ar gyvenančių asmenų grąžinimo, taip pat dėl paprastesnio vizų išdavimo.
70 solidarumo metų.
Gegužės 9-ąją minimų 70-ųjų Šumano deklaracijos metinių proga Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli ir politinių frakcijų pirmininkai paskelbė šį pareiškimą:
ES turi dar labiau sustiprėti, kad padėtų šalims įveikti krizę, įsitikinę europarlamentarai. Jie ragina numatyti didelės apimties ekonomikos atkūrimo paketą, įskaitant ES lėšomis garantuotas atkūrimo obligacijas bei solidarumo fondą.
Visos naujienos

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

Online seminaro vaizdas.
Gegužės 12 d. surengėme internetinį seminarą projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyvaujančių gimnazijų ir profesinio rengimo centrų mokytojams ir moksleiviams. Seminaras buvo skirtas Europos Sąjungos atsakui į koronaviruso pandemiją. Jame dalyvavo EP nariai iš Lietuvos Petras Auštrevičius (ALDE) ir Juozas Olekas (S&D).
Šių dienų iššūkiai dar kartą priminė Europos žmonių vienybės, solidarumo ir optimizmo svarbą. Šias vertybes gali simbolizuoti paprastas kavos puodelis, virtualiai keliaujantis pas draugus. Todėl Europos dieną – gegužės 9-ąją – Europos Parlamento biuras Lietuvoje kviečia per atstumą susijungti puodeliui kavos.
Nepaisant pasaulį ir ES užklupusios koronaviruso pandemijos, daugiametis ES biudžetas lieka šių metų prioritetu. Nuo jo dydžio ir paskirstymo principų priklausys, kokia paramą gaus Erasmus+ studentai, tyrėjai, ūkininkai, regionai ir miestai ar tam tikri infrastruktūros projektai. Tad parengėme mokomąją medžiagą, kad apie ES biudžeto sudarymo principus, dydį ir paskirstymą galėtų sužinoti ir moksleiviai.
Biuro renginiai ir naujienos
 .