skip to content
 
 
 

Apsilankymas Strasbūre ir Briuselyje

EP biuras suteikia Lietuvos žurnalistams galimybę apsilankyti Europos Parlamento plenarinės sesijos posėdžiuose Strasbūre arba Briuselyje, taip pat EP komitetų posėdžiuose Briuselyje ir kituose svarbiuose EP renginiuose.

Dažniausiai žurnalistai vyksta į kas mėnesį vykstančius keturių dienų trukmės plenarinius posėdžius Strasbūre (Prancūzija). Žurnalistai taip pat kviečiami į EP Žiniasklaidos direktorato rengiamus seminarus aktualiomis temomis Briuselyje arba Strasbūre.

Visi EP apsilankyti norintieji žurnalistai turi patys iš anksto akredituotis šiame tinklalapyje. Jame reikės užpildyti asmens duomenų anketą ir pateikti skenuotą žurnalisto pažymėjimo arba redakcijos atstovavimo laiško kopiją, taip pat elektroninio formato dokumentinę nuotrauką.

EP plenarinė sesija Strasbūre paprastai prasideda pirmadienį 17 val. ir baigiasi ketvirtadienį per pietus. Paprastai į sesiją žurnalistai atvyksta pirmadienį arba antradienį, o išvyksta ketvirtadienį.

To pageidaujantys žurnalistai gali kreiptis į EP biurą Lietuvoje prašydami apmokėti kelionės ir pragyvenimo išlaidas. Tokia tvarka siekiama sudaryti vienodas įvairių šalių žurnalistų galimybes informuoti apie EP veiklą. Išlaidų kompensavimas jokiu būdu nereiškia įpareigojimo nušviesti Parlamento darbą vienaip ar kitaip. Žiniasklaidos atstovai patys sprendžia, ką ir kaip jie aprašys ar ištransliuos.

Pabrėžiame, jog tai savarankiškos darbinės kelionės. Bilietų ir nakvynės užsakymu turi pasirūpinti patys vykstantieji. Strasbūre žurnalistams sudaromos sąlygos dirbti EP spaudos centre savo nešiojamuoju kompiuteriu. Jei pageidautumėte EP narių interviu, jų biurų adresus ir telefono numerius rasite čia.

Pagal EP Komunikacijos direktorato nustatytą tvarką, išlaidos kompensuojamos pervedimu į sąskaitą po kelionės. Kelionės išlaidos kompensuojamos pateikus šiuos dokumentus:

  • EP biuro Lietuvoje kvietimą;
  • bilietus su aiškia kaina ir keleivio pavarde;
  • įlaipinimo į lėktuvą lapus;
  • užpildytas dvi formas: prašymą kompensuoti kelionės išlaidas ir banko sąskaitos duomenų formą (banko duomenų formą reikia patvirtinti banke arba prie jos pridėti banko išrašą).

Pragyvenimo išlaidoms skiriama fiksuota suma – 180 eurų parai, tačiau iš viso ne daugiau kaip 360 eurų.

Atvykusieji į Strasbūrą žurnalistai turi asmeniškai prisistatyti į biurą LOW T0013 ir pasirašyti dalyvavimo lape. Briuselyje dažniausiai taip pat privaloma asmeniškai prisistatyti renginio sekretoriatui ir pasirašyti.

Dokumentus apmokėjimui žurnalistai turi atsiųsti po kelionės šiuo adresu:

DG Communication - Media Directorate

Office WIM 04P067

European Parliament

B-1047 Brussels, BELGIJA

Jei esate žurnalistas ir norite apsilankyti Europos Parlamente – kreipkitės į EP biuro Lietuvoje ryšių su žiniasklaida administratorių Robertą Pogorelį: robertas.pogorelis@europarl.europa.eu, tel. 8 689 53306, arda Dovaidą Pabiržį: dovaidas.pabirzis@europarl.europa.eu, tel. 8 685 51121.

Beje, šios paslaugos skirtos ne tik didiesiems leidiniams ar transliuotojams – Parlamento veikla gali būti įdomi ir regioninės ar specializuotos žiniasklaidos atstovams.

Patarimai keliaujantiems į Strasbūrą

Iš Vilniaus į Strasbūrą galima vykti Lufthansa oro linijomis per Frankfurtą. Tinklalapyje www.lufthansa.com arba kelionių agentūrų tinklalapiuose (žr. www.kayak.com, www.momondo.com, www.skyscanner.net ir kitur) galima pirkti vientisą Lufthansa bilietą Vilnius-Strasbūras-Vilnius, į kurį įskaičiuotas skrydis iki Frankfurto ir autobusas į Strasbūrą nuo Frankfurto oro uosto. Jei pageidaujate vykti ne autobusu, o traukiniu, www.lufthansa.com tinklalapyje pasirinkę bilietą Vilnius-Frankfurtas-Vilnius, pirkimo metu galite pridėti Rail&Fly bilietą, kuris galios iki Vokietijos ir Prancūzijos pasienio miesto KEHL (Strasbūro priemiestis) – taip išeis pigiau negu įprastas traukinio bilietas. Turėkite omenyje, kad vykdami traukiniu turėsite persėsti vieną arba du kartus. Greičiausia kelionė nuo Frankfurto oro uosto iki Strasbūro trunka apie 2,5 val.

Iš Vilniaus, Palangos arba Rygos taip pat galima skristi AirBaltic lėktuvu į Frankfurtą ar Paryžių, o toliau keliauti traukiniu (www.bahn.de, www.voyages-sncf.com) arba autobusu. Žinoma, tai tik patarimai – galima keliauti ir kitaip (artimiausi kiti oro uostai – Strasbourg, Karlsruhe-Baden Baden, Basel-Mulhouse).

Turėkite omenyje, jog tai darbinė kelionė, todėl ji nebus 100 proc. apmokėta, jei kartu vykstama į kitus renginius arba atostogauti. Atsižvelgiant į sesijos ar seminaro datas, leidžiamas tik vienos dienos lankstumas atvykti anksčiau arba grįžti vėliau.