skip to content
 
 
 
19/03/2020

EP komiteto pirmininkė ragina susilaikyti nuo panikos prekybos centruose

Sprendžiant COVID-19 sukeltą krizę itin svarbu laiku tiekti būtiniausias prekes ir priemones, taip pat susilaikyti nuo panikos apsiperkant, pažymi EP Vidaus rinkos komiteto pirmininkė.

Europos Parlamento (EP) Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komiteto pirmininkė Petra De Sutter (Žalieji, Belgija) palankiai įvertino gaires dėl sienų valdymo priemonių, skirtų apsaugoti žmonių sveikatą ir užtikrinti nuolatinį prekių bei būtiniausių paslaugų prieinamumą. Šias Europos Komisijos parengtas gaires kovo 17 d. patvirtino ES šalių atstovai, posėdžiavę per vaizdo konferenciją.

Kartu komiteto pirmininkė rekomenduoja žmonėms susilaikyti nuo neatsakingo atsargų kaupimo ir panikos apsiperkant prekybos centruose. „Dabar kiekvieno iš mūsų solidarumas nulems visų mūsų sveikatą“,  –  pažymėjo P. De Sutter.

Pabrėždama medicinos įrangos, maisto produktų ir kitų gyvybiškai svarbių prekių laisvo judėjimo svarbą, P. De Sutter teigė:

„Visiškas sienų uždarymas gali atrodyti saugiausias būdas apsaugoti piliečius, tačiau mes esame priklausomi nuo importo iš kitų ES valstybių, kad mūsų atsargos būtų nenutrūkstamos. Kad ši krizė netaptų katastrofa, itin svarbu užtikrinti netrukdomą būtiniausių prekių, tokių kaip maistas, gabenimą, taip pat nepertraukiamą gyvybiškai svarbių medicinos ir apsaugos priemonių tiekimą. Turėtume suvokti, kad dėl savo visapusiškos ekonominės priklausomybės mes taip pat priklausome vienas nuo kito, kai kalbame apie mūsų visuomenės sveikatą“.

Sveikindama Europos Vadovų Tarybos įsipareigojimą dėl medicinos įrangos tiekimo, P. De Sutter pažymėjo, jog „šiomis dienomis ir savaitėmis svarbiausia užtikrinti visuomenės sveikatą, o kartu garantuoti ekonominės veiklos tęstinumą bei vadinamųjų „žaliųjų juostų“ pasienyje, skirtų tiekti medicinos ir apsaugos priemones, įrengimą“.

EP komiteto pirmininkė taip pat pabrėžė vartotojų solidarumo svarbą:

„Bendroji rinka yra tai, kuo mes dalijamės tiek pakilimo, tiek krizės laikotarpiu. Vartotojai taip pat turi gyvybiškai svarbų vaidmenį užtikrinti, kad ši krizė netaptų katastrofa. Tam, kad mažmeninės prekybos sektorius galėtų dirbti stabiliai ir saugiai, vartotojai turėtų susilaikyti nuo prekybos centrų apgulties, kadangi būtent perdėta tiekimo nutrūkimo baimė gali sukelti prekių trūkumą. Taigi ir čia solidarumas nulems kiekvieno iš mūsų sveikatą“.