skip to content
 
 
 
26/05/2019

EP rinkimai: pirmoji viso Parlamento sudėties projekcija

Paskelbta pirmoji viso naujosios sudėties Europos Parlamento (EP) projekcija, paremta balsavusių rinkėjų apklausomis iš dvylikos ES valstybių ir paskutinėmis rinkėjų apklausomis prieš rinkimus iš šešiolikos valstybių.

Dvylikoje valstybių (Airijoje, Austrijoje, Bulgarijoje, Danijoje, Graikijoje, Kipre, Kroatijoje, Maltoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Rumunijoje ir Vokietijoje) panaudotos balsavusių rinkėjų apklausos, o likusiose 16 valstybių – paskutinės gyventojų apklausos prieš rinkimus.

Naujosios kadencijos EP sudėties projekcijos šįvakar bus nuolat atnaujinamos, kol visos valstybės baigs balsuoti ir paskelbs oficialius pirminius rezultatus. Pirmoji viso EP sudėties projekcija, paremta pirminiais rezultatais, turėtų būti paskelbta apie 00.15 val. Lietuvos laiku.

Puslapyje rinkimu-rezultatai.eu galima rasti atskirų valstybių rezultatus, mandatų skaičius pagal politines frakcijas ir valstybes, EP narių lyčių pusiausvyrą ir rinkėjų aktyvumą. Yra galimybė palyginti šių ir ankstesnių rinkimų rezultatus, projektuoti daugumą arba pasidalinti savo sukurtu valdikliu.

Nuorodos:

Rinkimų rezultatų skelbimo tvarkaraštis

EP tiesioginė transliacija

EbS+ transliacija