skip to content
 
 
 

Pranešimai žiniasklaidai

Čia rasite Europos Parlamento biuro Lietuvoje išleistus pranešimus spaudai apie EP plenarinėse sesijose svarstytus klausimus, sprendimus, balsavimus ir kitus renginius.

Europos Parlamento pastato Briuselyje fasado elementas.
Europos Parlamento (EP) pirmininkas David Sassoli ir politinių frakcijų pirmininkai sukvietė dar vieną neeilinę plenarinę sesiją, siekdami tęsti parlamentinį kovos su pandemija darbą.
ES ir Ukrainos vėliavos, sudėliotos širdelės forma.
Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komiteto pirmininkas ir delegacijos ryšiams su Ukrainos Aukščiausiąja Rada vadovai penktadienį pasveikino ES sprendimą numatyti paramos paketą Ukrainai, skirtą kovoti su COVID-19 pandemijos padariniais. Jie taip pat pažymėjo, jog dabar ne laikas atšaukti sankcijai Rusijai.
Balandžio 2 d., Tarptautinę faktų tikrinimo dieną, Europos Parlamentas (EP) siekia perspėti apie klaidinančios informacijos pavojus ne tik žmonių sveikatai, bet ir demokratijai.
Reaguodamas į padėtį Vengrijoje, kurios premjerui koronaviruso pandemijos motyvu leista neribotą laiką valdyti šalį dekretais, Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli paskelbė griežtą pareiškimą.
EP pirmininkas Davidas Sasolis.
Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį neeilinėje plenarinėje sesijoje beveik vienbalsiai priėmė tris skubius teisės aktus, kurie užtikrins bendrą ES atsaką į COVID-19 protrūkį.
Europos Parlamentas (EP) bendradarbiauja su ES šalimis siekdamas užtikrinti, kad ES galėtų joms nupirkti kvėpavimo aparatų, kaukių ir kitos ligoninėms skirtos medicinos įrangos.
COVID-19 protrūkis parodė, jog ES privalo prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus finansuoti mokslinius tyrimus, pažymi Europos Parlamento (EP) Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto nariai.
Sprendžiant COVID-19 sukeltą krizę itin svarbu laiku tiekti būtiniausias prekes ir priemones, taip pat susilaikyti nuo panikos apsiperkant, pažymi EP Vidaus rinkos komiteto pirmininkė.
Europos Parlamento (EP) pirmininkas David Sassoli paskelbė pareiškimą dėl COVID-19 situacijos.
2018 metų pranešimus spaudai rasite čia
2017 metų pranešimus spaudai rasite čia