skip to content
 
 
 

Pranešimai žiniasklaidai

Čia rasite Europos Parlamento biuro Lietuvoje išleistus pranešimus spaudai apie EP plenarinėse sesijose svarstytus klausimus, sprendimus, balsavimus ir kitus renginius.

.
Kviečiame žiniasklaidos atstovus teikti paraiškas Europos Parlamento (EP) dotacijai gauti. Dotacijų tikslas – padėti nešališkai atskleisti piliečiams EP ir Europos Sąjungos veiksmų poveikį bei aktualumą.
Apklausos klausimo iliustracija.
Europiečiai įsitikinę, kad Europos Sąjunga (ES) turi turėti daugiau galių susidoroti su tokiomis krizėmis kaip koronaviruso pandemija. Tai parodė Europos Parlamento užsakymu 21-oje ES šalyje atlikta apklausa.
.
Europos Parlamentas (EP) trečiadienio vakarą patvirtino ES ir Baltarusijos susitarimus dėl nelegaliai atvykusių ar gyvenančių asmenų grąžinimo, taip pat dėl paprastesnio vizų išdavimo.
70 solidarumo metų.
Gegužės 9-ąją minimų 70-ųjų Šumano deklaracijos metinių proga Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli ir politinių frakcijų pirmininkai paskelbė šį pareiškimą:
ES turi dar labiau sustiprėti, kad padėtų šalims įveikti krizę, įsitikinę europarlamentarai. Jie ragina numatyti didelės apimties ekonomikos atkūrimo paketą, įskaitant ES lėšomis garantuotas atkūrimo obligacijas bei solidarumo fondą.
Europos Parlamentas (EP) penktadienį patvirtino 3,08 mlrd. eurų paramos paketą, kurio didžiausia dalis skirta sveikatos apsaugai stiprinti.
Erasmus+ logotipas ir ES vėliava.
Dabartiniai „Erasmus+“ mainų studentai ir savanoriai turi būti tikri dėl jų statuso išsaugojimo ir jiems priklausančių išmokų, pažymi europarlamentarai.
EP Pirmininkas EP valgyklos virtuvėje.
Europos Parlamento (EP) virtuvė Briuselyje kasdien patieks tris tūkstančius maisto porcijų medikams ir vargingai gyvenantiems žmonėms, o dalis Briuselyje esančių EP rūmų pandemijos laikotarpiu taps benamių prieglauda.
2018 metų pranešimus spaudai rasite čia
2017 metų pranešimus spaudai rasite čia