skip to content
 
 
 
10/09/2020

„Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ kviečia gimnazijas ir profesines mokyklas registruotis naujam sezonui

Europos Parlamento biuras Lietuvoje jau penktus metus tęs programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą Lietuvoje ir kviečia Lietuvos gimnazijas ir profesines mokyklas prisijungti prie MEPA programos Lietuvoje 2020-2021 mokslo metais.

Programos tikslas – ugdyti aktyvius jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais. MEPA programa vykdoma visose ES šalyse.

Programoje dalyvaujančių gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų mokytojai gauna mokomąją MEPA medžiagą su daugybe interaktyvių užduočių ir veiklų, kurias gali naudoti pamokų metu. Mokslo metų eigoje mokytojai kviečiami į seminarus, kuriuose pristatome įvairias  aktualias ES temas (tarp jų ES biudžeto sudarymas, žmogaus teisės, jaunimo galimybės, kova su dezinformacija ir propaganda, atsakas į pandemiją ir kitas). Pandemijos ir karantino metu dalis veiklų persikėlė į internetinę erdvę.

Šiais mokslo metais seminarai ir veiklos planuojami ir aktyviausiai projekte dalyvaujantiems moksleiviams. Daugiau informacijos apie programą galite rasti MEPA tinklaraštyje www.mepalietuva.eu.

Mokyklų registracija vyksta https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/MEPAregistracijaV iki rugsėjo mėnesio 30 d. Spalio pradžioje planuojame surengti įžanginius MEPA seminarus Lietuvos regionuose, kuriuose pristatysime projekto tikslus, reikalavimus, mokomąją medžiagą bei atsakysime į visus galimus klausimus.

Visais klausimais, susijusiais su programa ar registracija, kreipkitės į Nataliją Bružienę (tel. 8 5 2120766 arba natalija.bruziene@europarl.europa.eu).

Per projekto gyvavimo metus „Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių“ tinklas išsiplėtė nuo 57 iki 91 gimnazijos ir profesinio rengimo mokyklos. Labai tikimės, kad tinklas augs toliau ir kad daugiau gimnazijų taps šio tinklo dalimi.